СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Әдебиеттік оқу 3-сынып сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Әдебиеттік оқу пәнінен 3-сыныпқа арналған сабақ жоспары.

Просмотр содержимого документа
«Әдебиеттік оқу 3-сынып сабақ жоспары»

Пән: Әдебиеттік оқу

Орта мерзімді жоспар бөлімі:

5- тарау: Өнер

Күні:

Сынып: 3-сынып

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар саны: 26

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ тақырыбы

Ән өнері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

3.2.5.1 – көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын және

аяқталуын анықтау;

3.2.8.1 – эпизодтарды салыстыру.

Сабақ мақсаттары

мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

Бағалау критерийлері

  • мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады.

  • шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.

  • берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.

Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық.

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, қазақ тілі.

АКТ қолдану дағдылары

Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу;

Ресурстар

Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б

Бастапқы білім

Күй құдіреті.

Сабақтың барысы

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру.

Амандасу.

Түгендеу


1.Жаттап ал.Пікір білдір.

Құлақтан кіріп бойды алар

Жақсы ән мен тәтті күй.

Көңілге түрлі ой салар,

Әнді сүйсең, меңше сүй.



2.Мәтінді тыңда.

Ән туралы әңгіменің түйіні тақырып болжауға ұласады.

Тыңдалым.

Композитор Шәмші Қалдаяқов туралы жазушы Оразбек Бодықовтың «Аққұс туралы аңыз» естелігі тыңдалады.

Берілген мәтінді балалар оқып алады.

«Стикердегі диалог» әдісі

(Топ мүшелері сұрақтардың жауабын стикерлерге жазып, қабырғадағы сұрақтар жазылған қағаздарға іледі, содан соң пікірлерін қорғайды.)

Тау мүлгiп – тау ұйқыға кетiп.

Көл тынып – көл тып-тыныш күйге түсiп.

Аспан егiледi – аспан жылағандай күйге түседi.

Жазылым. Жеке жұмыс


(ҚБ) Отшашу арқылы бір-бірін бағалау.

Дескриптор.

1.Мәтінді тыңдай алады.

2.Сұрақтарға жауап бере алады.



3.Мәтіндегі негізгі ойды анықта.

Оқиғаның басталуы....

Жалғасуы...

Аяқталуы...

1.Аққұс туралы әңгіме тыңдаудан басталды.

2.Аққұстың ел-жұртты тамсандыруы.

3.Шәмшінің Аққұсқа айтқан анты.

(ҚБ) Смайлик арқылы бағалау.

Дескриптор.

1.Мәтінді оқи алады.

2.Мәтіндегі негізгі ойды анықтай алады.

4.Мәтінге сүйеніп, әннің құдіреті туралы айт.Алдыңғы оқығанынмен салыстыр.Әр балаға тапсырма таратылады.


Сергіту сәті

Күй тартамыз күмбірлі,

Ән айтамыз көңілді,

Би билейміз ырғақты,

Біз бастаймыз сабақты.



5.Мәтіндегі өнер адамдары туралы берілген мәліметтерді түсініп оқы және өз бетінше толықтыр.

Людвиг ван Бетховен -немістің ұлы композиторы әрі дирижёрі.

Бақытжан Байқадамов-композитор әрі дирижёр.Қазақ мемлекеттік хор капелласы Бақытжан Байқадамовтың есіміммен аталады.

Шәмші Қалдаяқов-қазақтың халық композиторы.Қазақтың музыка өнерінде онығ орны ерекше.300 әннің авторы.



6
. Суретке зер сал.Осы сурет салған деген тақырыпта сөйлеуіңе көмектесе ме? Өзің не салар едің?

7.Шәмшінің әндері деген тақырыпта сөйлеуге дайындал.

•Шәмші Қалдаяқов кім?

•Оның қандай әндерін білесің?

•Халық композиторды неліктен жақсы көреді?



Қорытынды.

Шәмші кім? Қазақ хорының негізін салушылары бірі кім? Ш. Қалдаяқов туралы әңгіме жазған кім? Шәмші «Аққұс туралы аңызды» кімнен естіді? Неміс композиторы кім? Шәмшіні вальстің кімі дейміз? Әнге қосылған өзеннің аты?









Үй тапсырмасы:Аққұс турады аңызды оқып келу.

Рефлексия:арқылы сабақты қорытындылау.
















































Әрбір балаға 4тапсырма бойынша карточкалар таратылады.









3композитордың өмірбпяны мен суреттері тақтаға ілінеді