СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Әдебиеттік оқу: Ашық сабақ

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бастауыш сынып мұғалімдерге арналған сабақ жоспары

Просмотр содержимого документа
«Әдебиеттік оқу: Ашық сабақ»

Пән: Әдебиеттік оқу

Сынып:2 «В»

Мектеп: №12 жалпы білім беретін бастауыш мектеп.

Күні:28.01.19

Мұғалімніңаты-жөні:Көмекова Жанар

Сабақтың тақырыбы: Көңіл сұрауды білемін.

Жолбарыс пен түлкі (Ертегі)

Бөлім: Дені саудың – жаны сау

Қатысқандар:22

Қатыспағандар саны:


Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты

2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру

2.2.1.1 - мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу;

2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.

Оқушылардың басым бөлігі:Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.

Кейбір оқушылар:Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады


Бағалау критерилері

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.

Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Әдіс - тәсілдер


Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлінуге арналған кеспе қағаздар,стикер.

Құндылықтар


шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

- жауапкершілік;

- өмір бойы оқуға дайындалу;

- қарым-қатынас жасау қабілеті

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі , көркем еңбек

АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз)

Таныстырылым, видеоматериал, интерактивті тақта

Алдыңғы меңгерілген білім


Мен істейтін жұмыс бар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут












Сабаққа кіріспе

  1. Оқушылар шеңбер болып тұрады.

  • Балалар көңіл – күйлеріміз қалай?

  • Тамаша!

  1. Психологиялық ахуал қалыптастыру:

«Көрші»

Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.

Нұсқаулық:

Көршіңді оң жақтан құшақта,

Көршіңді сол жақтан құшақта.

Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,

Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,

Бүгінгі тренинг барысы,

Біз үлкен отбасы.

Топқа бөліну:

Оқушылар өздеріне ұнайтын аңдардың суретін алып, түріне сай бөлінеді.

I.Жолбарыс

II.Түлкі III. Қасқыр

Шаттық шеңбері

«Көрші»

Тренинг (Көршілер қимыл- қозғалысытар арқылы жаттығуды жасайды)













Топқа бөлу:

I.Жолбарыс

II.Түлкі

III. Қасқыр



АКТ қолдану


3мин





Сабақ ортасы

5 минут


Белсенді оқу


Оқулықпен жұмыс







Дәптермен жұмыс:

3 минут




3 минут

















Қолдану



Оқылым: Оқулықпен жұмыс

6 минут





5 минут

Айтылым








7 минут






5 минут


















Қорытынды


  1. Үй жұмысын сұрау. Қыста тағы қандай еңбек түрлері бар? (шағын шығарма жазу)




Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

Тақырыпқа байланысты аңдар туралы жұмбақтар жасыру.

Жаңа сабақ.

Олай болса бүгінгі сабақтың тақырыбы : Көңіл сұрауды білемін

Жолбарыс пен түлкі ертегісімен танысамыз

  • Оқушылар қазір жылдың қай мезгілі?

  • Қыс

  • Қыс мезгілінің айларын айтайықшы?

  • Желтоқсан, Қаңтар, Ақпан

  • Қыс мезгілі қандай болады?

  • Суық, салқын





Дәптерлеріңізді ашып бүгінгі күннің жады мен тақырыпты жаздыру.

  1. Нақыл сөздің мағынасын түсіндір.

Ауырып ем іздегенше,

Ауырмайтын жол ізде.



«Ой қозғау» Халық шығармалары дегеніміз не?

1.Шешендік сөздер

2.Жұмбақтар

3.Мақал – мәтелдер

4. Жаңылтпаштар

5.Жырлар

6.Өтірік өлеңдер

7.Ертегілер

- Жарайсыңдар балалар!

- Ендеше ертегі дегеніміз не?

Ертегі – халық ауыз әдебиетінің атадан балаға ауыз екі сөйлеумен жеткен әдеби өнердің бірі.

Тыңдалым: аудиомен тыңдалады.



Айтылым: ДЖИГСО әдісі бойынша жаңа тақырыпты меңгереді.

(Ж) жұмыс

I.Жолбарыс топ: Ертегіні оқып, әр топтан бір оқушы екінші топқа барып түсіндіреді.(“Елші” әдісі бойынша)

II.Түлкі топ: Мұқият тыңдайды жолбарыс пен түлкіні сипаттайды. (постер қорғау)

III. Қасқыр топ: Ертегіні сахналау.



Сергіту сәті: Допты дұрыс қағып ал да, жауап бер «үш тілде сөйлеу» сөздерді үш тілде айтады.

  1. Түлкі – лиса – fox

  2. Жолбарыс – тигер- tiger

  3. Қасқыр – волк- wolf

  4. Қоян – заяц- rabbit

  5. Ертегі – сказка- story

  6. Жануар- звери- animals

(Т) жұмыс

Жұмбақтар шешу. (әр топқа жұмбақтар беріледі)

I.Жолбарыс топ:

Кілемнің түрлеріндей жүндері бар,

Айбаты жан шыдамас үндері бар. (Жолбарыс)

II.Түлкі топ:

Сайқымазақ қулығы бар,

Барған жерде ұрлығы бар. (Түлкі)

III. Қасқыр топ:

Сұрғылт тартқан түсі бар.

Ақсиған көп тісі бар

Тыным таппай жүгіріп,

Сілекейі шұбырған

Қыстау маңын ториды,

Ауылдың өш бар иті (Қасқыр)

Кубизм стратегиясы:

Сұрақтарға жауап беру.1

  1. «Жолбарыс пен түлкі» ертегісіндегі түлкіге сипаттама беріңіз.

  2. Жолбарыс қандай жануар?

  3. «Жолбарыс пен түлкі» ертегісі қандай ертегі түріне жатады?

  4. Науқас адамның көңілін қай уақытта сұрамайды?

  5. Науқас адамға не апарсың?Қандай жылы сөздер айтасың?

Жетістік критерийі:

  • Суретпен жұмыс жасай алады.

  • Диалог құра алады.

  • Рөлге бөліп оқи алады.

  • ДЖИГСО әдісін қолдана алады.

  • Түлкіні, жолбарысты,қасқыр жануарларын сипаттай біледі.

  • Сұрақтарға жауап бере алады.

Топтан оқушыдан үй жұмысын сұрау

Бағалау.

Қол соғу.















Жұмбақтар жазылған парақшалар









































Бейнеролик

Жолбарыс пен түлкі

(ертегі)






Плакат фломастер түрлі түсті қарындаштар

Бағалау.

Қол соғу және күлегіштер (смайликпен)











































Кубизм стратегиясы:



Қол соғу және күлегіштер (смайликпен)












Сабақтың соңы

2 минут

Рефлексия

Қол соғу және күлегіштер (смайликпен) арқылы






Бас бармақтар әдісі

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалды

Меңгеру деңгейінт ексеру жоспарыңыз






Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы





Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді және бағалау тапсырмасының дескрипторларын жазасыз



Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары.


Сандық техникаларады қолдануда қауіпсіздік шараларын еске түсіру және сақтау

Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары дұрыс қойылған. Оқушылар әріпті таныды,ажырата алды және оны дыбысмпен сәйкестендіре алды.Сөз сызбасын оқи алды.Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізе алды .Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды.

Сабақ жоспарынан ешқандай ауытқулар болған жоқ.














12 жалпы білім беретін бастауыш мектеп










Ашық сабақ

Әдебиеттік оқу

Тақырыбы:Жолбарыс пен түлкі

(ертегі)









Өткізген: Комекова Ж.А














2018-2019жж