СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен сабақ жоспары: "Ана мейірімі"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: "Ана мейірімі". 6-сынып. Ананың еңбегін ақтау, анаға деген сүйіспеншілікке, ананы құрметтеп, сыйлауға тәрбиелейді.  

Просмотр содержимого документа
«Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінен сабақ жоспары: "Ана мейірімі"»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Ана мейірімі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.Т.2. Тірек сөздер жетекші сұрақтар мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау

6.А.2. Тақырып бойынша диалогті бастау жалғастыру, аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын білу.

6.О.3.Орта көлемдішығармаларды түсіну тақырыпты мен негізгі ойды аңықтау

6.Ж.4.Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау

Сабақтыңмақсаты

Барлық оқушылар: мәтіндегі сөздерді түсінеді, сұрақтарға жауап бере алады.

Көптеген оқушылар: Мәтіндегі негізгі ойды анықтау барысында сұхбаттаса алады.

Кейбір оқушылар: Мәтін бойынша толық ойды жеткізе алады.

Бағалаукритерийі

Оқушының төменгі жетістігі: мәтінді оқиды, түсінеді, сұрақтарға жауап береді

Оқушының орташа жетістігі: сұхбатттаса алады, постер жасайды, қорғай алады

Оқушының жоғарғы жетістігі: мәтін бойынша ойын жеткізе алады, эссе бойынша негізгі ойын жеткізеді.

Тілдікмақсаттар


Мәтімен жұмыс: Мәтінді оқу,түсіну ,негізгі ойды аңықтау. Постер жасау,қорғау.

Құндылықтарға баулу

Оқушыларды ананың еңбегін ақтауға,анаға деген сүйіспеншілікке, ананы құрметтеп,сыйлауға тәрбиелеу

Пәнаралықбайланыс

Суретсабағы,орыстілі

Алдыңғы білім


«Отбасы»тақырыбы бойыншасөздер,сөз тікестер және сөйлемдерді құрастыра біледі.

Бағалау критерийлері


Критерийлер

Дескрипторлар

Белгіқою

«+», «-»

1

Мәтіналды жұмыс

1.Сөздерді дұрыс оқиды.

2.Аудармасын дұрыс айтады



2

Мәтімен жұмыс

1.Мәтінді оқу, түсіну.

2.Негізгі ойын анықтайды

3.Постер жасайды: «Ана»



Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Сабақ басы

2 мин

































Сергіту сәті

2 минут


  1. Сәлемдесу .

Психологиялық ахуал:

Ынтымақтастықатмосферасынқұру. Шаттық шеңбері

Кел ,балалар, күлейік, күлкіменен түлейік!

Қабақтүйген не керек,

Көңілдібопжүрейік!

Кел, балалар ,күлейік!

Күлкіменен түлейік!

Күлкікөңілашады,

Күліп өмір сүрейік!

Топқа бөлу.

Көздерін жұмып 3 түсті қағазды таңдап алады. Түстері сәйкес оқушылар жұптасады.

Миға шабуыл

Берілген суреттер бойынша сұрақтарға жауап беру мағынасын түсіндіреді

Оқушылар суреттер не туралы ?

Caбaқтынтaқыpыбынкандай болады деп ойласыйсындар?

Мақсатымен танысу

-Алеңді сабағымыздың мақсатын қоямыз.

-Қалай ойлайсыңдар балалар, бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болады?

- Балалар сабақта не істейміз?

камажай.mp4

Сөздік жұмысы

Қамқоршы-

Сүйіспеншілік-

Мейірім-

Жылуы-

Сөздермен сөэ тіркестер сөйлем құрастыру

Тыңдалым ,оқылым

Мәтінмен жұмыс жасау

Ана.

Аяулы анам мен өзі мді бақытты деп, санаймын, себебі анасы бар адамдар – бақытты жандар. Оларқалат астындағы балапандар сияқты үнемі ана жылыуын, махабатын, мейірімін сезініп жүреді .

Анашым , сіз менің қамқоршымсыз, ақылшымсыз, тәрбиешімсіз .

Жан анам, ақ анам, ардақты анам менің тілеуім, арманым – әрқашан сіздің жауыраған жүзіңізді көріп, сіздің алдыңыздағы боршымызды өтеу

Топпен жұмыс

1-топ.Толықтыру әдісін қолданады

2- топ. РАФТ әдісін қолдану

3-топ. Постер жасау













Үш түрлі түсті қағаз

Ауызша кері байланыс ЖақсыКеремет Жарайсың

Сабақ соңы

5 минут


Рефлексия

555 тәсілі

5 қатысушы

5 сұрақ

5минут

Дөңгелене отырған әрбір оқушы қағаз бетіне 2 сұрақтан жазады да келесі оқушыға береді ол 2 сұрақ тіркеп келесіге бередібасқалары жауап береді.


«Үйге тапсырма

А. тақырып бойынша эссе жазу

В. мәтінді мазмұндау

С. сурет салу






Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциация үш түрде іске асады:

1- үлгерімі төмен оқушыларға қолдау жұптық жұмыста үлгерімі жақсы оқушылар тарапынан көрсетіледі.

2 –оқушылардың тапсырмасынан күтілетін нәтиже дифференциацияланған.


Оқушылар бір-бірін дискрипторлар тұсына «+» белгісін қоя отырып, бағалайды. Сол арқылы кері байланыс беріледі.

Сабақ философияға қатысты болғандықтан, белсенді азаматтық позициясын қалыптастыруға септігін тигізеді. Сабақта оқушылардың өміріне қауіпті ештеңе пайдаланылмайды. PowerPointтаныстырылымы, аудиофайл тыңдау үшін компьютер қолданылады.

Ойлану


Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырылды ма?



Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?


Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме ?




Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


Сабақ мақсатқа жетті


Оқу атмосферасы жағымы


Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді.


Мен жоспарланған уақытымды ұстандым.

Мен жоспарыма басқа әдіс-тәсілдерді енгізгім келеді.

Жалпы баға

Сабақ талаптарға сай өтті. Оқушылар сөздік қорын молайтты. Жұпта бір-біріне қолдау көрсетіп, қарым-қатынас жасады.

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.Оқушылардың топта жұмысы өте жақсы өтті, себебі оқушылар топтағы жұмысы ынтымақтастықта болды.

2. «Сұхбаттасу» әдісі арқылы сұхбаттасу оқушылардың сөздік қорлары дамыды.

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1. Мәтінмен жұмыс жасағанда басқа тапсырмаларды ұйымдастыра отыру арқылы жақсы өтер еді

2. Сөздік жұмысын үш тілде ұйымдастырған жақсы ықпал болар еді.

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?