СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

ҚМЖ, қазақ тілі 3- сынып №71 Негізгі және туынды зат есім

Нажмите, чтобы узнать подробности

Білім беру ұйымының  атауы

Алмалы ОМ

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Сәулет өнері

Педагогтің аты-жөні:

Д.Кушукбаева

Күні:

 

Сынып: 3 «   »

  Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

 Сабақтың тақырыбы:

№71 Негізгі және туынды зат есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету

3.4.2.4* негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау

Сабақтың мақсаты:

тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру

мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету

негізгі және туынды зат есімдерді тауып, талдайды.

Құндылықты дарыту

Жауапкершілік, денсаулық, достық және айналадағыларға құрметпен қарау

Просмотр содержимого документа
«ҚМЖ, қазақ тілі 3- сынып №71 Негізгі және туынды зат есім»


Білім беру ұйымының атауы

Алмалы ОМ

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Сәулет өнері

Педагогтің аты-жөні:

Т руспекова Г

Күні:


Сынып: 3 « »

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

№71 Негізгі және туынды зат есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету

3.4.2.4* негізгі, туынды зат есім/сын есім/етістікті анықтау

Сабақтың мақсаты:

тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру

мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету

негізгі және туынды зат есімдерді тауып, талдайды.

Құндылықты дарыту

Жауапкершілік, денсаулық, достық және айналадағыларға құрметпен қарау

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері:

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

10 мин

І.Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Күндей жадырап,

Айдай арайлап,

Жұлдыздай жарқырап

Судай таза, мөлдір көңілімімен,

Бүгінгі сабағымызды бастаймыз


ІІ.Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)



Бүгінгі сабақ тақырыбы хабарланады.







Оқушылар сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады.


«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!

Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.

суреттер



Слайд 1









Ортасы

25 мин

Жаңа сабақ

1-тапсырма (Ұ.Ж, Ж.Ж)

21-жаттығу. Мәтінді тыңда.

-Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қойып, жауап бер.

-Пікір білдіруге бағытталған сұрақтарды жалғастыр.

1) Әйел барлық ақшасына әдемі суретті сатып алу себебі неде деп ойлайсың?

2) Әйел-ананың орнында болсаң, сен не істер едің?

3)Сурет ұлдарына қалай әсер етті?

4) Анасы суретті неше жыл кестелейді?

-Сөздерді салыстырып оқы. Олардың әрқайсысына сұрақ қой, айырмашылығын байқа.

Өнер-өнерпаз шебер-шеберлік

Сурет-суретші сый-сыйлық

ЕБҚ тапсырмасы

Мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап береді.

Ережені оқыту

Зат есім негізгі және туынды болып бөлінеді. Негізгі түбірден болған зат есімді негізгі зат есім дейді: ана, бала,кесте, көз

Түбір сөзге жұрнақ жалғану арқылы жасалған зат есімді туынды зат есім дейді.

2-тапсырма

22-жаттығу Мақалдың қатесін түзеп көшіріп жаз.

Өлеңшінің қолы-алтын,

Өнерлінің сөзі –алтын.

Туынды зат есімді тауып, сөз құрамына талда.

ЕБҚ тапсырмасыНегізгі зат есімдерге тиісті жұрнақ жалғап, туынды зат есімге айналдырып жаз.

Кезек, өрмек, егін, аң, мал, теңіз, жол.3-тапсырма.

23-жаттығу. Өлеңді оқы.

-Қалай ойлайсың, Күн кілем тоқи ала ма? Өлеңнің алғашқы шумағында неліктен солай айтылған? Топта талқыла.

-Өлеңдегі қай сөзге –шы,-ші жұрнақтарын жалғау арқылы туындызат есімдер жасауға болады?



Мәтінді тыңдайды.

Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қойып, жауап береді.




Сөздерді салыстырады.Әрқайсысына сұрақ қояды.





Ережені оқиды.





Мақалдың қатесін түзеп көшіріп жазады.

Туынды зат есімді тауып, сөз құрамына талдайды.



Өлеңді оқиды



Дескриптор:

- Мәтінді тыңдайды.(1б)

Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қойып, жауап береді.(1Б)



Дескриптор:

-Сөздерді салыстырады;(1Б)

-Әрқайсысына сұрақ қояды.(1б)





Дескриптор:

-Мақалдың қатесін түзеп көшіріп жазады;(1б)

Туынды зат есімді табады;(1б)

- сөз құрамына талдайды.(1б)


Дескриптор:

-Өлеңді оқиды;(1б)

- Өлеңнің алғашқы шумағында топта талқылайды;(1б)

- сөзге –шы,-ші жұрнақтарын жалғау арқылы туынды зат есімдер жасайды.(1б)



Слайд 2

Суреттер










Слайд 3










Слайд 4







Слайд 5








Соңы

10 мин

Сабақты бекіту

Үй тапсырмасы: ереже жаттау

Бағалау

Рефлексия



«СМС» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан түсінген, түсінбегендерін айтады. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді



Оқушылар 1-10 балдық жүйемен бағаланады.

Слайд 6