Відкритий урок
6 клас
« Множення раціональних чисел . Властивості множення »
Тема : « Множення раціональних чисел. Властивості множення»
Мета:а) удосконалити вміння і навички множення раціональних чисел , узагальнити та систематизувати знання законів множення та застосування їх до розв*язування вправ;
б)розвивати вміння множити цілі та дробові числа , тренувати пам*ять , мислення , вміння порівнювати схожі поняття ;
в) виховувати інтерес до математики , почуття колективізму , самостійність, старанність , любов та бережне ставлення до природи.
Обладнання: підручник , роздатковий матеріал , ноутбук , мультимедійна дошка , сигнальні картки.
Тип уроку: удосконалення знань та умінь.
Хід уроку
І. Організаційний етап. Слайд 1
Оголошення теми , мети уроку . Слайд 2.
ДІТИ , зверніть увагу на ЖУРНАЛ УСПІШНОСТІ
ІІ. Перевірка д/з.
№1252, 1260-усно
№ 1261-взаємоперевірка Слайд 3
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Гра « Вірю-не вірю».( з сигнальними картками). Слайд 4
Твердження :
1)Добуток двох від*ємних чисел – число додатнє
2)Щоб помножити два від*ємні числа достатньо перемножити їх модулі
3)Добуто двох чисел з різними знаками є число ДОДАТНЄ
4)Щоб помножити два чмсла з різними знаками , треба помножити їх модулі і перед отриманим добутком поставити ЗНАК +
5) Якщо добуток ав від*ємний , то числа мають різні знаки
6) якщо добуток ав =0 , то хоча б один із множників == нулю
7)Добуток парної кількості від*ємних множників є число ВІД*ЄМНЕ
8)Від перестановки множників СУМА не міняється
9) в добутку множники можна міняти місцями і результат від цього не зміниться
10) розкриваючи дужки в розподільному законі множення між отриманими добутками ЗАВЖДИ СТАВИТЬСЯ +
Слайд 5
ІV. Застосування знань і умінь.
Розв*язування вправ з підручника:
№ 1264
№ 1266-усно з сигнальними картками
№ 1277
ЕТАП ЗМАГАННЯ
Сонечко Слайд 6 і 7
Шлях до зірок Слайд 8і 9
Перевірка змагань , виставлення балів.
V. Математичний диктант
1) -5*0,2= -1 11)-0,5*2= -1 18) 1,2*4=4,8
2)-3*(-5)= 15 12) -1*21= -21 19) -25*1/5=-5
3) 7*(-3)= -21 13) -2*(-5)= 10 20) (-2) в степ.3= -8
4) 8*1/2= 4 14) -3*1= -3 21) -0,6*(-0,4)= 0,24
5) -2,5-(-4)= 10 15) -0,9*2=-1,8 22) -27*1/9= -3
6)-0,3*7= -2,1 16) -7*1/7= -1 23)1/5*5=1
7)(-2)в степ. 2 =4 17) -16*0= 0 24) -6 в степ 2 =36
8) 9*(-0,4)= -3,6
9)-1/3*(-3)= 1
10)0,12*2= 0,24
Перевірка Слайд 10
Довідка: кожну годину на нашій планеті зникає 5-6 видів тваринного та рослинного світу
1700акрів продуктивної землі стає пустелею
Близько 2000 дітей помирає з голоду
1000 чоловік вмирає від отруєння водою
Берегти природу-наш святий обов*язок!! Слайд 11 і 12
VI. Бліц питання Слайд 13 і 14
VII. Підсумок уроку.
Чи корисний був урок
Чи всі завдання були під силу ?
Яке завдання сподобалось найбільше?
Яке завдання викликало труднощі?
Чи варто вчити математику , зокрема , закони множення??
ЗАПОВНЕННЯ журналу успішності. Слайд 15
Здати зошити з картками
VIII. Домашнє завдання.
Слайд 16.
Повторити параграф 26-28 , № 1272 , 1276, 1278.
Додатково № 1296 .