СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до 14.06.2025

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Қысқа мерзімді жоспар

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

9 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспары 

Просмотр содержимого документа
«Қысқа мерзімді жоспар»

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 9.1 Ақпаратпен жұмыс

Мектеп: № 39 М.Жұмабаев атындағы

жом

Күні:26.04

Мұғалімнің аты-жөні: Алдиярова Л.Н

Сынып: 9

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Құжаттармен бірлескен жұмыс

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.1.3.1 Интернет қызметтерін қолдана отырып құжаттарды құру,өзгерту және қарастыруда бірлесе жұмыс істеу (мысалы,жұмыстарды веб-серверге жүктеу)

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Интернет қызметтерін қолданып,құжаттарды құра алады.


Оқушылардың басым бөлігі: Құжаттарды веб-серверге жүктейді.


Кейбір оқушылар: Бұлттық технологияларды қолдана отырып,құжаттармен жұмыс жасайды.

Бағалау критерийі

-Интернет желісінде ақпаратты сақтайды.

-Құжаттарды жүктейді.

-Интернет желісінде бұлттық технологияларды қолданады.

Тілдік мақсаттар


Пәнге тән лексика және терминология: бұлт, технология, жеке бұлттар, ортақ бұлттар, аралас бұлттар, бұлттық технологиялар

Cloud

Technology

Private cloud

Pubtic cloud

Hybrid cloud

Cloud computing

Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:

-Құжаттармен бірлескен жұмыс дегеніміз ...


- Провайдер сөзі нені білдіреді....

- Қандай танымал бұлтты технологияны білесіңдер....



Талқылауға арналған сұрақтар

1.Бұлттық есептеулердің тиімділігі мен кемшілігі неде?

2.Аралас бұлттар мен ортақ бұлттардың айырмашылығына талдау жасаңдар.


Құндылықтарға баулу




-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

-Өмір бойы оқуға дайын болу;

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі,ағылшын тілі (шетел тілі),қазақ тілі пәндерімен сабағымды байланыстырамын.

Алдыңғы білім


Ақпараттардың қасиеттерін біледі.







Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

Топтастыру

5- мин



















Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу.

Оқушыларды түгелдеу.


Оқушылардың назарын сабаққа аудару барысында «Досыма тілек» әдісі арқылы шаттық шеңберін құрып,оқушылар бір-біріне бүгінгі сабақ алдында жақсы тілектерін білдіреді.


Топтастыру: «Үшбұрыш пен төртбұрыш фигуралары» арқылы топқа біріктіремін.

І-топ «Жеке бұлттар»


ІІ-топ «Ортақ бұлттар»



ҚБ: Ынталандыру, қолдау көрсету арқылы





Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ

5-мин













Топтық жұмыс. әдісі

(10минут)
























Қолдану


15 мин



Жаңа сабақты ашу мақсатында оқушылардың ойлау жүйріктігін анықтау үшін 

тақырыпқа байланысты «Миға шабуыл» әдісі 

бойынша суреттер көрсету. Соңғы кезде үрдіс 

алып отырған жаңа технологияның бірі-Бұлттық технологияның суреттерін көрсетемін.

Жетелеуші сұрақтар

1. Суретте не көріп тұрсыздар?

2. Бұлт сөзінің ағылшын тілінде қалай аталады?

3.Бұлт технологиясытуралы не білесіздер?

4.Бүгінгі таңда деректерді жойылып кетуден сақтаудықандайсенімдіәдістерінбілесіздер?

Жаңа тақырыпты игеру

1 тапсырма.

"Жас тілшілер" әдісі

Бұл әдіс бойынша оқушылар рольге ене отырып тапсырмаларды оқып, келесі топтарға түсіндіріп береді.

Бұл әдіс бойынша

І топқа «Білім беруде бұлтты технологияларды қолдану»деген тақырыпқа мәтін беріледі.

ІІ топқа «Интернет қызметтерін қолдана отырып құжаттарды құру» деген тақырыпқа мәтін беріледі. Осы тақырыптарды топтар ауызша қорғайды.

Талқыланған мәтінді өз тобында талдайды, мазмұндайды.


Дескриптор

  • Бұлтты технология ұғымымен

танысады.

  • Құжаттармен бірлескен жұмысты

біледі.

  • Интернет қызметтерін қолдана отырып, құжаттарды құруды үйренеді.

ҚБ: Өзара бірін-бірі бағалайды



Тапсырма №2. Жеке жұмыс

«Итернет желілерінде бірлескен құжаттар құру» әдісі

/компьютердегі тәжірибелік жұмыс/.

Интерент қызметтерін қолдана отырып, құжаттарды құру, өзгерту, қарастырумен жұмыс жасау








Дескриптор

- Интернет қызметтерін таңдай алады;

- Интерент қызметтеріне құжаттар құралдарды қолданады;

- Құжаттарды веб- серверге жүктейді алады;






Интерактивті тақтадан суреттер көрсету.АКТ








Плакат, маркер, кітаптар
































Компьютер, браузерлер, тәжірибелік тапсырмалар














Сабақтың соңы

3 – мин













Бағалау


2 - мин

3-тапсырма

Сабақты қорытындылау мақсатында оқушыларға өтілген тағырып бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты бекітемін.

«Сұрақ менен жауап сізден»! 

1.Бұлттық технологиялар дегеніміз не?
2. « Есептегіш бұлттардың» қандай түрлері бар?
3. «Провайдер» сөзі нені білдіреді?
4. Бұлтты технологияның қандай артықшылықтары және кемшіліктері туралы айтуға болады?
5. « Есептегіш бұлттар» дегенді қалай түсіндіресің?
6. «Google бұлтты» қызметінің қандай түрлерін айта аласың?

ҚБ: топтық өзара бағалау арқылы.

Кері байланыс «3,2,1» стратегиясы

-Бүгін сабақтан алған 3 маңызды ақпарат:---------------------------------

-Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 мәселе:-----------------------------

-Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет:-----------------------------------------


















Кері байланыс парағы


Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



Қабілеті жоғары оқушылар:

-Топта ұйымдастыру жұмыстарын алады;

-Сабақ бойындағы «Миға шабуыл» әдісі оқушылардың ойын қозғауға,дамытуға арналады.

"Жас тілшілер" әдісі арқылы топтық жұмыс жасау белсенділікті, ұйымшылдықты арттырады.

-Практикалық жұмыс оқушылардың деңгейіне арналған.

Қабілеті орта оқушылар: Сабақ барысындағы деңгейлік сұрақтар тізбегі;

Орта деңгейдегі практикалық тапсырмалар ұсыну. Тапсырма мазмұны бір орындау уақытына қарай ықшамдалған.

Қабілеті төмен оқушылар:

-Деңгейлік сұрақтар; -Мұғалімнің қолдауы; Орта деңгейдегі тапсырмалар


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

-Ынталандыру, қолдау көрсету

-Оқушылар өзара бағалайды;

-Практикалық жұмыс қалыптастырушы бағалау ретінде жүзеге асады.

-Топтық бағалау жүргізеді;


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Кабинет қауіпсіздік ережесін сақтауды ескерту
















Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!