Математика:
Сабактын темасы: 2 санын окутуу
| Сабактын максаты |
| Билим беруучулук | Онуктуруучулук | Тарбия беруучулук |
| Окуучулар 2 саны менен таанышышат, мисалдар иштей алышат. | Анализдоо жондомдуулугу осот, талдайт, жыйнайт. онуктурот. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышат. |
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору |
| Окуучулар саны менен таанышышып, мисалдар иштей алышса. | Анализдоо жондомдуулугу оссо, талдай, жыйнай билуусу онуксо. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышса. |
Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тустуу карандаш,
сызгыч, баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.
Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.
Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.
| Сабактын журушу | Уба- кыт | Мугалимдин иш аракети | Окуучунун иш аракети | Компо-тент-түулүк |
| Уюштуруу | 3 мин | Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тузуу. | Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот. | НК2 |
| Уй тапшырмасын текшеруу | 3 мин | Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №3 Баалоо. | Аткарган тапшырмаларын корсотушот. | НК1, НК2, ПК1, ПК3 |
| Отулгон теманы актуалдаштыруу. | 3 мин | Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз? | Отулгон суроого жооп беришет. | НК3 |
| Жаны тема | 20 мин | Жаңы тема: 2 саны жуп сан болуп эсептелет. Доскага элементи жазып кѳрсѳтүү. №1 2 алмурут №2 2 алма №3 2 чожо суроттун боёо №4 1+1=2 ж: кайыкты 2 жаныбар | Балдар оз алдынча мисалдар иштешет. алышат. Конул коюп угушат. Мисалдарды дептерлерине жазышат. Суротторду боёошот. 2 санын жазы алышат.дептерлерин таза кармашат. | НК1, НК2, ПК3 |
| Эс алуу муноту | 3 мин | Физьминутка жасоо | Физьминутка жасап эс алышат. | НК3 |
| Бышыктоо | 5 мин | Китепте эмненин суротун коруп турасынар? 2 саны кандай селердин сан? | Мугалимдин суроосуна жооп беришет. | НК2, ПК5 |
| Жыйынтыктоо | 3 мин | Сабак жактыбы? Эмнеси менен жакты? Кайтарым байланыш жасоо. | Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет. | НК2, ПК3 |
| Уйго тапшырма. | 3 мин | №4 | Тапшырманы белгилеп алышат. | НК1, ПК4 |
| Баалоо. | 2 мин | Тотпо баалоо. | Топто баалашат. | КН3 |
Математика:
Сабактын темасы: 3 санын окутуу
| Сабактын максаты |
| Билим беруучулук | Онуктуруучулук | Тарбия беруучулук |
| Окуучулар 3 саны менен таанышышат, мисалдар иштей алышат. | Кабыл алуусун, эске сактоосун онуктурот. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышат. |
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору |
| Окуучулар саны менен таанышышып, мисалдар иштей алышса. | Кабыл алуусун, сактоосун онуктурсо. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышса. |
Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тустуу карандаш,
сызгыч, баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.
Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.
Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.
| Сабактын журушу | Уба- кыт | Мугалимдин иш аракети | Окуучунун иш аракети | Компо-тент-түулүк |
| Уюштуруу | 3 мин | Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тузуу. | Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот. | НК2 |
| Уй тапшырмасын текшеруу | 3 мин | Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №4 Баалоо. | Аткарган тапшырмаларын корсотушот. | НК1, НК2, ПК1, ПК3 |
| Отулгон теманы актуалдаштыруу. | 3 мин | Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз? | Отулгон суроого жооп беришет. | НК3 |
| Жаны тема | 20 мин | Жаңы тема: 3 саны так сан болуп эсептелет. Доскага элементи жазып кѳрсѳтүү. Китеп менен иштоо. Суротторду боёо. №1 3 уй №2 3 алмурут №3 3 машина №4 2+3=5 ж: 5 уй | Балдар оз алдынча мисалдар иштешет. алышат. Конул коюп угушат. Мисалдарды дептерлерине жазышат. | НК1, НК2, ПК3 |
| Эс алуу муноту | 3 мин | Физьминутка жасоо | Физьминутка жасап эс алышат. | НК3 |
| Бышыктоо | 5 мин | 1 саны кандай сан? 3 санычы: | Мугалимдин суроосуна жооп беришет. | НК2, ПК5 |
| Жыйынтыктоо | 3 мин | Сабак жактыбы? Эмнеси менен жакты? Кайтарым байланыш жасоо. | Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет. | НК2, ПК3 |
| Уйго тапшырма. | 3 мин | №4 | Тапшырманы белгилеп алышат. | НК1, ПК4 |
| Баалоо. | 2 мин | Жупта баалоо. | Жупта баалашат. | КН3 |
Математика:
Сабактын темасы: 4 санын окутуу
| Сабактын максаты |
| Билим беруучулук | Онуктуруучулук | Тарбия беруучулук |
| Окуучулар 4 саны менен таанышышат, мисалдар иштей алышат. | Анализдоо жондомдуулугу осот, талдайт, жыйнайт. онуктурот. | Таза, сулуу жазууга тарбияланышат. |
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору |
| Окуучулар саны менен таанышышып, мисалдар иштей алышса. | Анализдоо жондомдуулугу оссо, талдай, жыйнай билуусу онуксо. | Таза сулуу жазууга тарбияланышса. |
Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тустуу карандаш,
сызгыч, баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.
Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.
Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.
| Сабактын журушу | Уба- кыт | Мугалимдин иш аракети | Окуучунун иш аракети | Компо-тент-түулүк |
| Уюштуруу | 3 мин | Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Алтын эрежени тузуу. | Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тузушот. | НК2 |
| Уй тапшырмасын текшеруу | 3 мин | Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №4Баалоо. | Аткарган тапшырмаларын корсотушот. | НК1, НК2, ПК1, ПК3 |
| Отулгон теманы актуалдаштыруу. | 3 мин | Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз? | Отулгон суроого жооп беришет. | НК3 |
| Жаны тема | 20 мин | Жаңы тема: 4 саны жуп сан болуп эсептелет. Доскага элементи жазып кѳрсѳтүү. №1 4 кой № 2 4 китеп №3 4 велосипед | Балдар оз алдынча мисалдар иштешет. алышат. Конул коюп угушат. Мисалдарды дептерлерине жазышат. | НК1, НК2, ПК3 |
| Эс алуу муноту | 3 мин | Физьминутка жасоо | Физьминутка жасап эс алышат. | НК3 |
| Бышыктоо | 5 мин | 4 саны кандай сан? Доскага жазып бергилечи. | Мугалимдин суроосуна жооп беришет. | НК2, ПК5 |
| Жыйынтыктоо | 3 мин | Сабак жактыбы? Эмнеси менен жакты? Кайтарым байланыш жасоо. | Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет. | НК2, ПК3 |
| Уйго тапшырма. | 3 мин | №4 суротторду боёп келуу | Тапшырманы белгилеп алышат. | НК1, ПК4 |
| Баалоо. | 2 мин | Гулдор менен баалоо. | Топто баалашат. | КН3 |
Математика:
Сабактын темасы: 5 санын окутуу
| Сабактын максаты |
| Билим беруучулук | Онуктуруучулук | Тарбия беруучулук |
| Окуучулар 5 саны менен таанышышат, мисалдар иштей алышат. | Анализдоо жондомдуулугу осот, талдайт, жыйнайт. онуктурот. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышат. |
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору |
| Окуучулар 5 саны менен таанышышып, мисалдар иштей алышса. | Анализдоо жондомдуулугу оссо, талдай, жыйнай билуусу онуксо. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышса. |
Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тустуу карандаш,
сызгыч, баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.
Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.
Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.
| Сабактын журушу | Уба- кыт | Мугалимдин иш аракети | Окуучунун иш аракети | Компо-тент-түулүк |
| Уюштуруу | 3 мин | Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тузуу. | Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот. | НК2 |
| Уй тапшырмасын текшеруу | 3 мин | Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №4 Баалоо. | Аткарган тапшырмаларын корсотушот. | НК1, НК2, ПК1, ПК3 |
| Отулгон теманы актуалдаштыруу. | 3 мин | Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз? | Отулгон суроого жооп беришет. | НК3 |
| Жаны тема | 20 мин | Жаңы тема: 5 саны так сан болуп эсептелет. Доскага элементи жазып кѳрсѳтүү. №1 5 чожо №2 5 ручка №3 5 шар №4 2+3=5 ж: 5 жер-жемиш | Балдар оз алдынча мисалдар иштешет. алышат. Конул коюп угушат. Мисалдарды дептерлерине жазышат. | НК1, НК2, ПК3 |
| Эс алуу муноту | 3 мин | Физьминутка жасоо | Физьминутка жасап эс алышат. | НК3 |
| Бышыктоо | 5 мин | 5 саны кандай сан? Мисалдар келтиргиле? | Мугалимдин суроосуна жооп беришет. | НК2, ПК5 |
| Жыйынтыктоо | 3 мин | Сабак жактыбы? Эмнеси менен жакты? Кайтарым байланыш жасоо. | Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет. | НК2, ПК3 |
| Уйго тапшырма. | 3 мин | №5 | Тапшырманы белгилеп алышат. | НК1, ПК4 |
| Баалоо. | 2 мин | Тотпо баалоо. | Топто баалашат. | КН3 |
Математика:
Сабактын темасы: 6 санын окутуу
| Сабактын максаты |
| Билим беруучулук | Онуктуруучулук | Тарбия беруучулук |
| Окуучулар 6 саны менен таанышышат, мисалдар иштей алышат. | Ой жугуртуусун, кабыл алуусун онуктурот. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышат. |
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору |
| Окуучулар саны менен таанышышып, мисалдар иштей алышса. | Ой жугуртуусун, кабыл алуусун онуктурсо. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышса. |
Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тустуу карандаш,
сызгыч, баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.
Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.
Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.
| Сабактын журушу | Уба- кыт | Мугалимдин иш аракети | Окуучунун иш аракети | Компо-тент-түулүк |
| Уюштуруу | 3 мин | Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тузуу. | Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот. | НК2 |
| Уй тапшырмасын текшеруу | 3 мин | Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №4 Баалоо. | Аткарган тапшырмаларын корсотушот. | НК1, НК2, ПК1, ПК3 |
| Отулгон теманы актуалдаштыруу. | 3 мин | Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз? | Отулгон суроого жооп беришет. | НК3 |
| Жаны тема | 20 мин | Жаңы тема: 6 саны жуп сан болуп эсептелет. Доскага элементи жазып кѳрсѳтүү. №1 6 гозо №2 6 геометриялык фигура №3 6 чымчык №4 1=5=6 2+4=6 3+3=6 | Балдар оз алдынча мисалдар иштешет. алышат. Конул коюп угушат. Мисалдарды дептерлерине жазышат. | НК1, НК2, ПК3 |
| Эс алуу муноту | 3 мин | Физьминутка жасоо | Физьминутка жасап эс алышат. | НК3 |
| Бышыктоо | 5 мин | 6 саны кандай сан? Кайсы жуп сандарды билесинер? | Мугалимдин суроосуна жооп беришет. | НК2, ПК5 |
| Жыйынтыктоо | 3 мин | Сабак жактыбы? Эмнеси менен жакты? Кайтарым байланыш жасоо. | Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет. | НК2, ПК3 |
| Уйго тапшырма. | 3 мин | №5 | Тапшырманы белгилеп алышат. | НК1, ПК4 |
| Баалоо. | 2 мин | Тотпо баалоо. | Топто баалашат. | КН3 |
Математика:
Сабактын темасы: 7 санын окутуу
| Сабактын максаты |
| Билим беруучулук | Онуктуруучулук | Тарбия беруучулук |
| Окуучулар 7 саны менен таанышышат, мисалдар иштей алышат. | Тапкычтыкгын, ой жугуртусун онуктурот. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышат. |
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору |
| Окуучулар саны менен таанышышып, мисалдар иштей алышса. | Тапкычтыгын, ой жугуртуусун онуктурсо. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышса. |
Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тустуу карандаш,
сызгыч, баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.
Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.
Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.
| Сабактын журушу | Уба- кыт | Мугалимдин иш аракети | Окуучунун иш аракети | Компо-тент-түулүк |
| Уюштуруу | 3 мин | Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тузуу. | Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот. | НК2 |
| Уй тапшырмасын текшеруу | 3 мин | Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №5 Баалоо. | Аткарган тапшырмаларын корсотушот. | НК1, НК2, ПК1, ПК3 |
| Отулгон теманы актуалдаштыруу. | 3 мин | Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз? | Отулгон суроого жооп беришет. | НК3 |
| Жаны тема | 20 мин | Жаңы тема: 7 саны так сан болуп эсептелет. Доскага элементи жазып кѳрсѳтүү. №1 7 гул №2 7 фигура №3 7 коён №4 3+4=7 | Балдар оз алдынча мисалдар иштешет. алышат. Конул коюп угушат. Мисалдарды дептерлерине жазышат. | НК1, НК2, ПК3 |
| Эс алуу муноту | 3 мин | Физьминутка жасоо | Физьминутка жасап эс алышат. | НК3 |
| Бышыктоо | 5 мин | 7 саны кандай сан? Канча так сан билесин? | Мугалимдин суроосуна жооп беришет. | НК2, ПК5 |
| Жыйынтыктоо | 3 мин | Сабак жактыбы? Эмнеси менен жакты? Кайтарым байланыш жасоо. | Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет. | НК2, ПК3 |
| Уйго тапшырма. | 3 мин | №5, 6 | Тапшырманы белгилеп алышат. | НК1, ПК4 |
| Баалоо. | 2 мин | Жеке баалоо. | Жеке баалашат. | КН3 |
Математика:
Сабактын темасы: 8 саны окутуу
| Сабактын максаты |
| Билим беруучулук | Онуктуруучулук | Тарбия беруучулук |
| Окуучулар 8 саны менен таанышышат, мисалдар иштей алышат. | Анализдоо жондомдуулугу осот, талдайт, жыйнайт. онуктурот. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышат. |
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору |
| Окуучулар саны менен таанышышып, мисалдар иштей алышса. | Анализдоо жондомдуулугу оссо, талдай, жыйнай билуусу онуксо. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышса. |
Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тустуу карандаш,
сызгыч, баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: билимдерин оздоштуруу.
Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.
Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.
| Сабактын журушу | Уба- кыт | Мугалимдин иш аракети | Окуучунун иш аракети | Компо-тент-түулүк |
| Уюштуруу | 3 мин | Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тузуу. | Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот. | НК2 |
| Уй тапшырмасын текшеруу | 3 мин | Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №5 Баалоо. | Аткарган тапшырмаларын корсотушот. | НК1, НК2, ПК1, ПК3 |
| Отулгон теманы актуалдаштыруу. | 3 мин | Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз? | Отулгон суроого жооп беришет. | НК3 |
| Жаны тема | 20 мин | Жаңы тема: 8 саны жуп сан болуп эсептелет. Доскага элементи жазып кѳрсѳтүү. 1 2 3 2 34 45 | Балдар оз алдынча мисалдар иштешет. алышат. Конул коюп угушат. Мисалдарды дептерлерине жазышат. | НК1, НК2, ПК3 |
| Эс алуу муноту | 3 мин | Физьминутка жасоо | Физьминутка жасап эс алышат. | НК3 |
| Бышыктоо | 5 мин | 8 саны кайсы сандан чон? | Мугалимдин суроосуна жооп беришет. | НК2, ПК5 |
| Жыйынтыктоо | 3 мин | Сабак жактыбы? Эмнеси менен жакты? Кайтарым байланыш жасоо. | Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет. | НК2, ПК3 |
| Уйго тапшырма. | 3 мин | №4 | Тапшырманы белгилеп алышат. | НК1, ПК4 |
| Баалоо. | 2 мин | Тотпо баалоо. | Топто баалашат. | КН3 |
Математика:
Сабактын темасы: 9 санын окутуу
| Сабактын максаты |
| Билим беруучулук | Онуктуруучулук | Тарбия беруучулук |
| Окуучулар 9 саны менен таанышышат, мисалдар иштей алышат. | Анализдоо жондомдуулугу осот, талдайт, жыйнайт. онуктурот. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышат. |
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору |
| Окуучулар саны менен таанышышып, мисалдар иштей алышса. | Анализдоо жондомдуулугу оссо, талдай, жыйнай билуусу онуксо. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышса. |
Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тустуу карандаш,
сызгыч, баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: жана билимди оздоштуруу.
Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.
Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.
| Сабактын журушу | Уба- кыт | Мугалимдин иш аракети | Окуучунун иш аракети | Компо-тент-түулүк |
| Уюштуруу | 3 мин | Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тузуу. | Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот. | НК2 |
| Уй тапшырмасын текшеруу | 3 мин | Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №4 Баалоо. | Аткарган тапшырмаларын корсотушот. | НК1, НК2, ПК1, ПК3 |
| Отулгон теманы актуалдаштыруу. | 3 мин | Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз? | Отулгон суроого жооп беришет. | НК3 |
| Жаны тема | 20 мин | Жаңы тема: 9 саны так сан болуп эсептелет. Доскага элементи жазып кѳрсѳтүү. №1 9 жаныбар №2 04 4 | Балдар оз алдынча мисалдар иштешет. алышат. Конул коюп угушат. Мисалдарды дептерлерине жазышат. | НК1, НК2, ПК3 |
| Эс алуу муноту | 3 мин | Физьминутка жасоо | Физьминутка жасап эс алышат. | НК3 |
| Бышыктоо | 5 мин | 9 саны кандай сан? | Мугалимдин суроосуна жооп беришет. | НК2, ПК5 |
| Жыйынтыктоо | 3 мин | Сабак жактыбы? Эмнеси менен жакты? Кайтарым байланыш жасоо. | Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет. | НК2, ПК3 |
| Уйго тапшырма. | 3 мин | №4 | Тапшырманы белгилеп алышат. | НК1, ПК4 |
| Баалоо. | 2 мин | Тотпо баалоо. | Топто баалашат. | КН3 |
Математика:
Сабактын темасы: Узундукту ченоо. Дециметр. Сантиметр.
| Сабактын максаты |
| Билим беруучулук | Онуктуруучулук | Тарбия беруучулук |
| Окуучулар см, дм жонундо тушунук алышат. | Анализдоо жондомдуулугу осот, талдайт, жыйнайт. онуктурот. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышат. |
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору |
| Окуучулар дм, см жонундо тушунук алышса. | Анализдоо жондомдуулугу оссо, талдай, жыйнай билуусу онуксо. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышса. |
Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тустуу карандаш,
сызгыч, баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.
Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.
Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.
| Сабактын журушу | Уба- кыт | Мугалимдин иш аракети | Окуучунун иш аракети | Компо-тент-түулүк |
| Уюштуруу | 3 мин | Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тузуу. | Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот. | НК2 |
| Уй тапшырмасын текшеруу | 3 мин | Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. №4 Баалоо. | Аткарган тапшырмаларын корсотушот. | НК1, НК2, ПК1, ПК3 |
| Отулгон теманы актуалдаштыруу. | 3 мин | Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз? | Отулгон суроого жооп беришет. | НК3 |
| Жаны тема | 20 мин | Жаңы тема: дм, см-узундук бирдиктери. №1 1 см=10мм 1дм=10 см №2 3 см=40 мм 3 см=3-мм 2 см=20см 1см=10мм | Балдар оз алдынча мисалдар иштешет. алышат. Конул коюп угушат. Мисалдарды дептерлерине жазышат. | НК1, НК2, ПК3 |
| Эс алуу муноту | 3 мин | Физьминутка жасоо | Физьминутка жасап эс алышат. | НК3 |
| Бышыктоо | 5 мин | 1 см канча мм бар? 1 дм канча см бар? | Мугалимдин суроосуна жооп беришет. | НК2, ПК5 |
| Жыйынтыктоо | 3 мин | Сабак жактыбы? Эмнеси менен жакты? Кайтарым байланыш жасоо. | Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет. | НК2, ПК3 |
| Уйго тапшырма. | 3 мин | №3 | Тапшырманы белгилеп алышат. | НК1, ПК4 |
| Баалоо. | 2 мин | Тотпо баалоо. | Топто баалашат. | КН3 |
Математика:
Сабактын темасы: Кесинди ченоо
| Сабактын максаты |
| Билим беруучулук | Онуктуруучулук | Тарбия беруучулук |
| Окуучулар кесинди ченей алышат. | Эске сактоосун онуктурот. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышат. |
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору |
| Окуучулар кесиндини алышса. | Эске сактоосун онуктурсо. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышса. |
Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тустуу карандаш,
сызгыч, баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.
Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.
Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.
| Сабактын журушу | Уба- кыт | Мугалимдин иш аракети | Окуучунун иш аракети | Компо-тент-түулүк |
| Уюштуруу | 3 мин | Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо.алтын эреже тузуу. | Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эреже тузушот. | НК2 |
| Уй тапшырмасын текшеруу | 3 мин | Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. № 4 Баалоо. | Аткарган тапшырмаларын корсотушот. | НК1, НК2, ПК1, ПК3 |
| Отулгон теманы актуалдаштыруу. | 3 мин | Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз? | Отулгон суроого жооп беришет. | НК3 |
| Жаны тема | 20 мин | Жаңы тема: Кесиндини ченоо. №2 .__________. 7 см ._________. 4 см ._____2.см №3 .______________. 7см ._________. 4 см 7см4см №4 | Балдар оз алдынча мисалдар иштешет. алышат. Конул коюп угушат. Мисалдарды дептерлерине жазышат. | НК1, НК2, ПК3 |
| Эс алуу муноту | 3 мин | Физьминутка жасоо | Физьминутка жасап эс алышат. | НК3 |
| Бышыктоо | 5 мин | 4 см де канча мм бар? | Мугалимдин суроосуна жооп беришет. | НК2, ПК5 |
| Жыйынтыктоо | 3 мин | Сабак жактыбы? Эмнеси менен жакты? Кайтарым байланыш жасоо. | Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет. | НК2, ПК3 |
| Уйго тапшырма. | 3 мин | №5 | Тапшырманы белгилеп алышат. | НК1, ПК4 |
| Баалоо. | 2 мин | Тотпо баалоо. | Топто баалашат. | КН3 |
Математика:
Сабактын темасы: Озунду текшер
| Сабактын максаты |
| Билим беруучулук | Онуктуруучулук | Тарбия беруучулук |
| Окуучулар оздорунун алган билимдерин текшеришет. | Анализдоо жондомдуулугу осот, талдайт, жыйнайт. онуктурот. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышат. |
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору |
| Окуучулар оздорунун билимдерин текшертип, мисалдар иштей алышса. | Анализдоо жондомдуулугу оссо, талдай, жыйнай билуусу онуксо. | Ойлонууга, ойду так, туура айта билууго тарбияланышса. |
Сабактын жабдылышы: окуу китеби, дептери, тустуу карандаш,
сызгыч, баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: билимдерин бышыктоо.
Сабактын формасы: жалпы, жеке иш.
Сабактын методу: интерактивдуу ыкма.
| Сабактын журушу | Уба- кыт | Мугалимдин иш аракети | Окуучунун иш аракети | Компо-тент-түулүк |
| Уюштуруу | 3 мин | Саламдашуу. Тартипке, тазалыкка конул болуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо. Жагымдуу маанай тузуу. | Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот. | НК2 |
| Уй тапшырмасын текшеруу | 3 мин | Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу. № 5Баалоо. | Аткарган тапшырмаларын корсотушот. | НК1, НК2, ПК1, ПК3 |
| Отулгон теманы актуалдаштыруу. | 3 мин | Балдар, биз откон сабакта кайсы теманы отконбуз? | Отулгон суроого жооп беришет. | НК3 |
| Жаны тема | 20 мин | Жаңы тема: Озунду текшер. №1 .__________. 5 см №2 5 см №3 3+1=4 №4 32 31 30 79 89 69 | Балдар оз алдынча мисалдар иштешет. алышат. Конул коюп угушат. Мисалдарды дептерлерине жазышат. | НК1, НК2, ПК3 |
| Эс алуу муноту | 3 мин | Физьминутка жасоо | Физьминутка жасап эс алышат. | НК3 |
| Бышыктоо | 5 мин | Эн чон бир орундуу сан кайсы? | Мугалимдин суроосуна жооп беришет. | НК2, ПК5 |
| Жыйынтыктоо | 3 мин | Сабак жактыбы? Эмнеси менен жакты? Кайтарым байланыш жасоо. | Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет. | НК2, ПК3 |
| Уйго тапшырма. | 3 мин | №5 | Тапшырманы белгилеп алышат. | НК1, ПК4 |
| Баалоо. | 2 мин | Тотпо баалоо. | Топто баалашат. | КН3 |