СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

"Менің елім." "Мой народ"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Разработка урока по казахскому языку. 4 класс

Просмотр содержимого документа
«"Менің елім." "Мой народ"»

  1. сынып

4 -бөлім

5-сабақ

2018ж

Сабақтың тақырыбы:

Менің елім

Мектебі:

Күні, айы:

Мұғалімнің аты –жөні:Аралшбаева Н.М.

1-сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны -

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: 0

Оқу бағдарламаға сәйкес оқу мақсаты


1.1.2.1.Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдардың кім\не туралы екенін түсіну.

1.2.2.1.Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру.

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.

1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен жіктік жалғауын ауызша тілде қолдану.

1.5.1.5.Мұғалім көмегімен сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап құрастыру.


Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Тақырып бойынша салған суретін сипаттай алады, не салғанын айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Бір –біріне не салдғанын сұрай алады, сұраққа жауап бере алады, жіктік жалғауын мұғалімнің көмегімен дұрыс қолдана алады.


Кейбір оқушылар:

Туған елі туралы қосымша ақпарат бере алады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(2-5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындыған тексеру

Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.


Сабақтың ортасы

(6-40 минут)










































(МК,Ұ) Мұғалім оқушылардың назары оқулықтағы 1- тапсырмада берілген суретке аударады. Осыған дейін Менің елім тіркесін түсіндіріп, мағынасын айтып береді. Балалар суретті мұқият қарап, не көріп тұрғандарын айтады. Мұғалім суретте Қазақстан жазуы бар екенін, ол біздің еліміз екенін түсіндіреді. Оқушылар: «Мен сурет саламын. Мынау -күн» үлгісі бойынша берілген сөздерді (үй, ағаш, гүл, тау, күн, ай, жүлдыз) сөйлемге қойып айтып жаттығады.


(МК,Ұ) 2-тапсырманы орындағанда оқушылар алдыңғы тапсырманы бекіте түседі, олар Мен үй (ағаш,гүл, тау,күн, ай, жұлдыз) саламын деп айтып жаттығады.

(Т) Мұғалім оқушыларға ағаш, гүл, тау, күн, ай, жұлдыз, салынған суреті бар карточкалар таратады. Оқушылар бір-біріне Мынау не? Сен не саласың? Сұрақтарын қойып сөйлеседі, бірін-бірі тыңдайды, қайталайды.



(Ж)3- тапсырма оқушылардың үлгі бойынша айту дағдыларын жетілдіруге бағытталған. Алдымен берілген сөйлемдерді тыңдайды, қайталайды, содан соң жұппен жұмыс істейді. Берілген үлгі бойынша айтып жаттығады, бір –бірін тыңдайды: Мен сурет саламын. Мынау-тау. Мынау –ағаш. Мынау-гүл.Мынау-үй. Бұл –Қазақстан. Қазақстан –менің елім.


(МК,Ұ)4-тапсырма оқушылар диалогпен танысады. Диалогті тыңдау, хормен және жеке-жек қайталау жұмыстары жүргізіледі. Оқушылар жұппен жұмыс істеп, үлгі бойынша сөйлесіп жаттығады.

-Сен не саласың?

- Мен күн, ағаш, гүл саламын

-Сен не салаысың?

(ОТ) Оқушылар «Менің елім» тақырыбына сурет салады, содан кейін өзі салған суреті бойынша сөйлеседі (айтады). Оқушылар суреттерінен сыныпта сурет көрмесін ұйымдастыруға болады.


(МК,Ұ)Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі.


(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі.

Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.

Оқулық


Аудиодиск:

4.5.1

4.5.2. 4.5.3























Карточкалар ағаш,гүл,тау, күн, ай, жүлдыз суреттері











А4 форматындағы қағаз, қарындаштар.


№ 1 жұмыс дәптері



Қосымша тапсырма: 4.4.


Сабақтың соңы

41-45 минут

(Қ)Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой – пікірлерін білдіре алады.



Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

  1. Сабақ барысына өзгерістер енгіздіңіз бе?

Неге?

2.Жүргізілген жұмыс түрлері Қаншалықты тиімді болды?



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:

2:

Қандай екі нірсе сабақты жақсартар еді?

1:

2: