СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Открытый урок по физической культуре

Категория: Физкультура

Нажмите, чтобы узнать подробности

                                           Дене шынықтырудан қысқа мерзімді сабақ жоспары

 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

 

7-бөлім: Басқыншылық ойындардағы түсінік пен дағдыларды оқыту.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

 

Сабақ тақырыбы

Атыс техникасы және ауқымы бойынша нысанаға түрлі снарядтар лақтыру.

 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.1.1.1. спорт шағын диапазонында дәлдігі, бақылау және маневр дамыту үшін моториканы - нақты іс-шараларды бәлү және түсіну.

Сабақ мақсаттары

Оқушылар атқаратын іс әрекет:

- техникалық дұрыс нысанаға снаряд жіберу

- түрлі снарядтарды лақтырыу

- максималды ұзындыққа снарядты лақтыру

 

      Бағалау                       кр     критерийлері

- оқушылар түрлі лақтыру әдістерін көрсетуге қабілетті

- нысанаға түрлі снарядтар лақтыруға қабілетті

- Сондай-ақ, қашықтықта снарядтар лақтыруға қабілетті

 

 

Тілдік  мақсаттар

 

Оқушылар орындай алады:

Пән лексикасы және терминология:                                         

Диалогқа/жазуға арналған пайдалы сөз тіркестері:

 

 

     Пәнаралық

    байланыстар                                   

Дене және денсаулық ғылымдарымен байланыс, қауіпсіздік, салмақ/ағым динамикасы. Информатика (интернеттен ақпарат іздеу), математика (кеңістік, бағыт және бұрыш), биология (ағзадағы биохимиялық өзгерістер), физика (жылдамдық, салмақ, энергия), психология (шағын топтарда жұмыс жасау) пәндерімен байланыс.

 

    АКТ қолдану

     дағдылары

Ғаламтордан  ақпарат табу үшін ноутбуктерді пайдалану, сабақты видео құралдарға жазып алу.

 

   Бастапқы білім

 

студент алдыңғы сыныптарда алған білімдерін назарға алып, жүгіру, секіру мен лақтыру қозғалыс және сонымен байланысты қабілеттерді дамытады деп күтілуде

 

 

                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                 Сабақ барысы

Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет  

 

Ресурстар

 

 Сабақтың          

     басы

 

  15 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың    

   ортасы

 

   25мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың          

     соңы

  10 минут

мұғалім студенттермен амандасады.

сәлемдесуден кейін, ол студенттермен келесі сұрақтарды талқылайды:

- снарядтар лақтыру әдісінде қандай қыйыншылықтар туындау мүмкін?

- снаряд лақтырудың арнайы техникалық әрекеттерін білеме?

 «Қауіпсіздік ережесі. Снаряд лақтыру техникасы»

мұғалім оқыту мақсаттарын тұжырымдап студенттерден сұрайды, табысқа жету үшін критерийлерін анықтап және қазірден өзінде пайда болған ойаларын салыстыруды сұрайды.

 (Б, К, ЖЖ) Мұғалім сергіту сәтін өткізуге ұсынады. Мұғалім оқушылармен көшбасшыны таңдайды.  Ол сергіту әдісі әр түрлі бұлшықет топтарын, ағзаның алдағы физикалық жүктемеге дайындайды.

                      

 

(Б,К,ЖЖ) Мұғалім ноутбуктерді таратады. Оқушылар қауіпсіздік техникасын  үйренеді. Қауіпсіздік техникасының негізгі талаптары, себептері, жарақаттану мен меңгеру тәсілдерімен танысады. Өзара көмек және самостраховка дағдыларын қайталау?  

 

(Б,К,ЖЖ) Студенттер бірге жұмыс істейді. Берілген шеңбердің ішіне снарядты лақтырады. Белгіленген сызығынан лақтырады. Әр оқушы үш рет ұрып, серіктес ұзындығын өлшейді және бормен нәтижесін сызады.                                                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сұрақ: Тапсырмаларды орындау кезінде қандай қиындықтар туындады?

Өзге лақтыру техникасын көрсете аласызба?

 

тапсырмаға дескрипторлар:

- Оқушылар бас артынан доп лақтыру қабілетін көрсету

- Теннис добын лақтыру қабілетін көрсету

- 20 метр қашықтықта снарядтты лақтыру қабілетін көрсету

 

 

Формативті бағалау.

Үлкен саусақ жоғары – жақсы!

Үлкен саусақ ортада – орташа!

Үлкен саусақ төмен – нашар!

 

 

 

 

 

 

Сабақ соңында мұғалім оқушылармен рефлексия жүргізеді:

- нені үйрендірдер, білдіндер

- немене түсініксіз қалды

- немен жұмыс істеу қажет

Үлкен бос кеңістік.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ноутбуктер.

Ресурсқа сілтеме:

http://sportwiki.to/%D0%A2%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%BC%D1%8F%D1%87%D0%B0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стикерлер, авторучкалар мен маркерлер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дифференциалды оқыту:    - көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз?                           -кабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау:                                                                      – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс:                    - денсаулық және қауіпсіздік ережелері.              - АКТ.                                           - құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Жоспарлап қолдау арқылы барлық сыныппен көрсетілген бейнематериалды талқылау.

Аса қабілетті оқушыларға тапсырманы орындауға үлкенрек салмақты добын беру, мысалы салмағы 150 граммды доп.

Бағалау сабақ барысы бойынша жүргізіледі

 

Практикада жеткен жетістіктерге қарай лақтыру техникасын бағалау.

 

Сабақта меңгерген білімін сұрау. Озінің жетістіктерін қалайша жақсарту әдісі туралы айтып беру.

 

Коллобортивті ортаны құру арқылы, кеңес беру, оқушылардын жас қабілеттеріне орай жаттығуды құрастыру.

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

Ия, оқу мақсаттары жүзеге толық асырылды.

 

Оқушылар түгел мақсаттарға жетті.

 

Менің ойымша, иә, бейнематериалды көрүдің арқасында, оқушылармен бірге алгоритм әзірленді.

 

Оқушылардың озін-өзі реттеу арқасында, сабақ барысында қыйындықтар туындаған жоқ.

 

 

Ауытқушылықтар жоқ

Жалпы баға

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Букіл ұсынылған бейнематериалдарды көріп толық түсінді.

 

2: Оқүшылар лақтыру әдісін толық меңгерді

 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: Мысалы жеңіл атлетикадаң спорт шеберін шақырып, одан мастер классты оқушыларға көрсету.

 

2: Озінше ой жүгіртуге назар аудару, өйткені студенттер көбінесе мұғалімнің көз қарасына назар аударады.

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

 

                 

 

Белгілер:

Б = барлық сынып                Т = топтық жұмыс             ЖЖ = жұптық жұмыс         Ж = жеке жұмыс 

Тәж = оқушы тәжірибесі     К = оқытушы көрсетеді     Ф = формативтік бағалауды қолдайды

Просмотр содержимого документа
«Открытый урок по физической культуре»

Қысқа мерзімді жоспар  №3

 

Бөлім ұзақ мерзімді жоспары: 4-бөлім: Қазақтың ұлттық ойындары 

 

Мерзімі 

Мұғалімнің аты:

Сынып: 5 

Оқушылардың саны: 

 

Сабақ  тақырыбы: 

Дәстүрлі ойындар   

 

 

Оқу мақсаты: 

5.2.3.3 Қолайлы оқу ортасын қалыптастыру бойынша,  біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын түсіну және анықтау. 

Сабақ  мақсаты: 

Дәстүрлі ойындар арқылы қолайлы оқу ортасын қалыптастыру.

Бағалау өлшемдері: 

Ойын ережесін біледі 

Ережеге сай ойнай алады 

Ойын кезінде саусақтын  икемділік жылдамдығын арттыру 

Тілдік мақсаттар: 

Тілдік оқу мақсаты: 

Оқушылар: 

командалық тапсырмалардың әр түрлілігі жағдайында негізгі қозғалыс дағдыларын талқылай алады.  

Сабаққа қатысты сөздер: 

Шекем тас ,саусақтарды қора жасау. 

Тәрбиелеу құндылықтар:

Қарым қатынас, шындық, патриотизм 

Пәнаралық байланыс 

Математика, Қазақстан тарихы 

 АКТ қолдану 

 Интернет желісінен мәліметтер алу

Бастапқы білім 

Оқушылар алдыңғы сынып бойынша білімін сүрау  не білетінін сұрақ арқылы сұрау 

Жоспарланған кезеңдері

Сыныпта Жоспарланған іс-шаралар

Ресурсы

Ұйымдастыру кезен

10минут

Сабақтың тақырыбымен, оқыту мақсатымен, жетістік  критериилерімен таныстыру. 

Сабақтың негізгі мақсатын айту  

Қауіпсіздік ережесімен таныстыру 

Жалпы дамыту жатығулары  

Бестас ойынын видео арқылы таныстыру: 

https://kaztube.kz/video/181079 

Сұрақтар: 

Бестас  тәсілдерін атаныз? Бестас ойынын қалай бастайды? Сіздердің пікірлеріңше бұл ойын қаншалықты қызықты? Бұл ойында қандай физикалық қасиеттер дамыйды?


Үлкен кеңістістік, ысқырық. 





Бес тас

Негізгі бөлім

 25минут

  

Дәстүрлі ойынға жататын ойын түрі «Шекем тас» ойынын таныстыру, ойнату 

  1. Ойынның мақсатын міндеттерін түсіндіру.  

  1. Қол саусақтарынан «Қора» жасауды көрсету. 

  1. Шерту және қайта қосу әдісін көрсету. 

  1. Оқушыларды жұпқа бөлу. 

  1. «Шекемтас»ойынын ойнау. 

 Сабақты тақырыбын бекіту, сұрақтар қою: Шекемтас ойынының  пайдасы қандай? «Отау» ойынының пайдасы қандай? Ойынды адал ойын ойнадыңдар ма? Бұл ойында қандай адамгершілік қасиеттерін дамытуға болады? Оқушылардың жауаптарын тыңдау және бағалау.  

 Қ.Б. «Отау» ойыны:  

  1. Ойын ережесімен таныстыру.  

  1. Ойынның мақсат міндетін түсіндіру. 

  1. Қауіпсіздік ережесін айту. 

  1. Қол саусақтарынан «Отау» жасауды көрсету. 

  1. Шерту және қайта тосу әдісін көрсету. 

  1. Оқуышларды жұпқа бөлу. 

  1. «Отау» ойынын ойнату. 

Сабақты тақырыбын бекіту, сұрақтар қою: Ойын барысында қандай қауіпсіздік техникасын сақтау керек? Бұл ойында қандай адамгершілік  құндылықтарды дамытамыз? Оқушыларды жұпқа бөліп, бір-біріне сұрақ қою. Бірін-бірі бағалау.  

Ысқырық ,секундомер, үлкен кеңістік, шекемтасқа арналған тастар.  

  

 

 

 

 

 

 

 

    

Қортынды 10минут

 

  Сабақты қорытындылау. 

Тақтада тұрған кесте «+», «-», «Қызықты», берілген стикер қағазына пікірін жазып, жабыстыру керек.  

Стикерлер, қаламсап, қарындаштар, тақта. 

 

Саралау - қалай көп қолдау көрсетуге жоспарлап отырсыз? Егер сіз көп қабілетті оқушылардың алдына қоюға қандай міндеттер жоспарлап отырсыз? 

Қабілеті жоғары оқушыларлар меңгере алмай жатқан оқушыларға көмек беру.

Бағалау - оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? 

  1. Сұрақ жауап.  

  1. Оқушылардың іс-әрекетін бақылау. 

Денсаулық және қауіпсіздік сәйкестігі. 

шекем тас  ойындарында қауіпсіздік техникасын сақтау. 

Жалпы бағалау: 

 

Сабақтағы екі аспектілері қандай (қалай оқыту және танып ойлаймын) сондай-ақ барды? 

1:  

 

2: 

 

Қандай (қалай оқыту туралы және оқыту туралы ойлануға) Сабақтың жақсартуға ықпал мүмкін? 

1:  

 

2: 

 

Мен келесі сабаққа назар аудару қажеттігі туралы, жеке Сынып немесе жетістіктері / қиындықтар туралы сабақ (а) Табылған қандай? 

 



Бағалау өлшемдері

Дискриптор


Ойын ережесін біледі 


Бестас ойынның ережесің біледі

Ережеге сай ойнай алады 

 

 

Тасты лақтырып, жердегі тасты алақаныны түсірмей ала-алады

Ойын кезінде саусақтын  икемділік жылдамдығын арттыру 

Тастарды ережеге сай лақтырып, жерден жинай алады.

 








Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!