Сабақтың мақсаттары | Барлығы:Жаңа білімді түсінеді. Көбі: Жаңа білімге мысалдар келтіре алады. Кейбірі: Анық және толық сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсетеді. Оқиғаларды тыңдап (әңгімелер, ертегілер) талқылайды. |
Сабақтың басы 5 минут | Ертеңгілік шеңбері Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Сабақ тақырыбымен оқушыларды таныстырып өту. | Шаттық шеңбері |
Сабақтың ортасы 33 мин | Отбасы татулығы туралы аңыз әңгімені оқушыларға айтып беремін. Ашық сұрақтар қою? - Отбасының татулығы, бірлігі, кімге, неге байланысты? - Әрбір адам оған жауапты ма?неліктен? - Отбасында қандай бала,аға,іні,әпке қарындасың бар? Дәптермен жұмыс Жұмыс дәптеріне өз отбасым менің туған үйім атты тақырыпта сурет салу. Салған суреттерін талдау. Сергіту сәті. Кел,санайық екеуміз. Бас бармағым –атам. Балаң үйрек-апам. Ортан терек –ағам. Шылдыр шүмек –мен. Кішкене бөбек - сен. Бір үйде біз нешеуміз? Бір үйде бесеуміз Оқушыларды 2 топқа топтастырып, Отбасы постерін құрғызу Атасы Анасы Отбасы Әкесі Әжесі Балалар - Отбасында сендерді қалай еркелетеді? Оқулықтағы тапсырма. Жұмбақ шешіп, дамалайық! 1. Маған да, саған да, Жақын туыс бес адам. Үш әріптен тұратын. Онға оқы, солға оқы Өзгермейді еш одан. Бәрі-де өз жұртың Айтады, қане кім атын? (ана, апа, аға, іні, ата) 2. Айтары мол ғұлама, Көп жасасын бұл адам, Әкесі ол әкеңнің Білер оны сұраған. Ол кім? (ата) 3. Атаңның баласы, Кей кезде таласып. Қаласың әжеге Білгенің асады кәдеге. Ол кім? (әке) 4. Бала бала, бала деп, Түнде шошып оянған Түн ұйқысын төрт бөліп Түнде бесік таянған. Қолын қатты тигізбей, Кірлі көйлек кигізбей. Иісін жұпар аңқытқан. Бұл кім? (ана) 5. Дегенімді жасайтын Қалған тамағымды асайтын Ертіп алып жетектеп «Немерем» – деп атайтын? (әже) | Оқулық, дәптерлер. Сергіту сәті А3 парағы, маркерлер |