СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок казахского языка

Нажмите, чтобы узнать подробности

Балабақша  даярлық тобы

                                                               Өткізген мұғалім:  К.Е.Темірғалиева.

                                             2015 оқу жылы.  

Сабақтың тақырыбы: Бауырсақ. Сабақтың мақсаты:  1.Білімділік:Бауырсақ дастарханға қалай келетінің білу. 2.Тәрбиелік:Бауырсақты, нанды қастерлей білуге тәрбиелеу. 3.Дамытушылық:Оқушылардың тақырып бойынша сөздік қорларын байыту,дамыту. Сабақтың көрнекілігі: Бауырсақ,нан суреттері және пісірілген бауырсақ. Сабақтың әдісі:Сұрақ-жауап,әңгімелеу. Сабақтың барысы: 1Ұйымдастыру кезеңі: амандасу ,түгендеу. 2.Үй тапсырмасы:  жемістер,көкөністер атауларын сұрау, тыңдау бағалау. 3.Балалар  біз бәріміз нан туралы білеміз ,нансыз өмір жоқ ендеше балалар нан туралы мақал-мәтелдер айтып беріңдерші. 1 оқушы.Нанды  өмірдің дәмі бар.                 Нанда адамның ары бар. 2 оқушы.Нан өмірдің – арқауы. 3 оқушы.Нан атасы-бидаймын                 Елге астын-сыйлаймын.     4 оқушы. Дастарқанда шомылып                  Жатты сары  бауырсақ. Балалар бауырсақ туралы біз не білеміз? Ендеше бауырсақ ертегісінен қойылым көрсетейік.(сабақты бауырсақ ертегісімен ашу.) 4.Мәтінмен жұмыс. Бауырсақ мәтінің жұппен,кезекпен,тізбекпен түсініп оқу,аудару. 5.Меңгерілетін сөздер.Өте,дәрумен. Тақтадан нанның түрлерін көрсету.Нан,бауырсақ,тоқаш т.б. Бауырсақтың пішіндерін атау:Үшбұрыш,төртбұрыш,дөңгелек осы пішіндер арқылы жұпқа бөлу. 6.Дәптермен жұмыс:Сөйлем құрап үйрену.Мысалы:Мен екі батон сатып алдым.Мен үш дана сүт сатып алдым т.б. 7.Сергіту сәті. Көктемде жерді жыртамыз,тегістейміз тырналап. Дәндерді оған егеміз,жайқалып көктеп шықсын деп. Күз болғанда орамыз,бауырсаққа тоямыз. 8.Сабақты бекіту қорытындылау. Балалар жұппен бауырсақтың суретін салу.Пішіні,суреті,дәмі,түсі туралы әңгімелеу. Кімнің бауырсағы қандай көңіл аудару.Сұрақ-жауап әңгімелеу. 9.Бағалау: Бағдаршам арқылы оқушылар өзін бағалайды. Жасыл түс:түсіндім. Сары түс:толық емес. Қызыл түс:түсінбедім. 10 Үйге тапсырма: Бауырсақ туралы сергіту сәтін түсініп, жаттап келуге берілді.

 

Просмотр содержимого документа
"урок казахского языка"


Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!