СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок на тему "художественное конструирование"

Нажмите, чтобы узнать подробности

ЕСЛИ ВСПОМНИТЬ ИСТОРИЮ РАЗВИТИЯ ОДЕЖДЫ,МОЖНО УВИДЕТЬ,ЧТО КОСТЮМ ВСЁ ВРЕМЯ ИЗМЕНЯЛСЯ.

Просмотр содержимого документа
«Урок на тему "художественное конструирование"»

УРОКИ 3/4

ТЕМА: ХУДОЖНЄ КОНСТРУЮВАННЯ ВИРОБІВ

ПОНЯТТЯ «МОДА», «СТИЛЬ», «СИЛУЕТ». ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА ВИБІР ПЛЕЧОВОГО ВИРОБУ. ВИДИ ОЗДОБЛЕННЯ ПЛЕЧОВИХ ВИРОБІВ. СИМЕТРІЯ Й АСИМЕТРІЯ. РИТМ. ДИНАМІЧНІ ТА СТАТИЧНІ ФОРМИ. РІВНОВАГА. ФАКТУРА МАТЕРІАЛУ. ПЕРЕДАЧА СИЛУЕТУ МОДЕЛІ, ВИДУ ОЗДОБЛЕННЯ І ФАКТУРИ МАТЕРІАЛУ НА ЕСКІЗИ

ПРАКТИЧНА РОБОТА. СКЛАДАННЯ ЕСКІЗА МОДЕЛІ ПЛЕЧОВОГО ВИРОБУ. ВПРАВИ НА КОМБІНАТОРИКУ. ОПИС МОДЕЛІ



Мета: сформувати поняття «силует», «стиль»; ознайомити з факторами, що впливають на вибір плечового виробу; навчити складати ескіз плечового виробу та опис моделі; розвивати просторову уяву; виховувати акуратність під час виконання практичної роботи.

Обладнання: ілюстрації з журналів мод, презентація «мода. Стиль», зразки матеріалів, фур-нітури.

Інструменти та матеріали: матеріали для моделювання: кольорові олівці, кольоровий та ко-піювальний папір, клей, ножиці.

Основні поняття: рукав: пропорції «золотий переріз», «стиль», «силует», «ритм», «рівновага», «динамічні та статичні форми».

Тип уроку: комбінований з елементами рольової гри.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань та вмінь

«Мозковий штурм»

Якщо згадати історію розвитку одягу, можна побачити, що костюм увесь час змінюється. Це пов’язано тільки з модою?

Проблемне запитання

Що ж впливає на розвиток одягу?

Учитель узагальнює відповіді учнів і робить висновок, що на розвиток одягу впливають умови, в яких живуть люди, суспільні відносини, сімейний та майновий стан, релігійні погляди тощо.

  1. Мотивація навчальної діяльності

Одяг відіграє неабияку роль у житті людини. Зрозуміло, що таким, яким ми бачимо його сьогодні, він був не завжди. Тож спробуємо розібратися з поняттями «стиль», «силует», «симетрія» й «асиметрія», «ритм», «динаміка» й «статика».

  1. Постановка завдань уроку перед учнями

Знати: поняття «стиль», «силует», «ритм», «симетрія» й «асиметрія», «динаміка» й «статика».

Уміти: розробити фасон плечового виробу, описати створену модель.

  1. Вивчення нового матеріалу

1. Стиль. Силует. Мода

«Ажурна пилка»

Напередодні діти підготували повідомлення про різні стилі в одязі. Учитель організовує й проводить частину уроку методом ажурної пилки.





















Підсумовуючи матеріал, учитель звертає увагу учнів на таблицю.

Стиль

Класичний

Спортивний

Фольклорний

Романтичний

Еклектичний

Строгі форми, невеликі комір і рукава, жакети типу чоловічих, блузки, прямі спідниці

Характерна наявність різних кишень, шнурівок, пря-жок, застібок, кокеток, бли-скавок

Використовують-ся елементи по-крою та оздоблення, характерні для одягу різних народів —зібрані в талії спідниці, блузки з рукавом «реглан» або со-рочкового покрою

Широкі спідниці, зібрані в талії, вільний ліф, коміри, оборки, складочки, вишивка, мере-живо

(Або дифузійний) поєднання стилів



У сучасному одязі виділяють такі основні силуети: прямий (а), приталений (б), напівприталений (в), трапецевидний (г).

2. Комбінаторика

Робота з підручником







На малюнку покажемо три різні моделі, створені з однакових елементів. Тобто під час їх розробки застосовано комбінаторику.

3. Симетрія. Асиметрія. Ритм

Розповідь учителя

Асиметричність одягу створює враження руху, активності.













Під час розробки нових моделей найчастіше використовують простий рівномірний (а), пропорційно-послідовний (б), радіально-променевий (в) види ритму.

4. Динаміка та статика в одязі

Динаміка — це стан руху, хід розвитку, зміни чого-небудь, зорове сприйняття руху.

Статика — це стан спокою, рівноваги форми.

  1. Практична робота

Створення моделі виробу з ідеальними властивостями

Інструменти та матеріали: аркуші паперу (формат А4), кольорові олівці, лінійки, лекала.

Методичні рекомендації

При створенні нової моделі плечового виробу визначальними є такі фактори:

  • призначення виробу;

  • індивідуальні особливості замовника (додаток 1);

  • напрям моди.

Форма плечового виробу має відповідати його призначенню, а також враховувати індивідуальні особливості статури людини.

Тканина повинна відповідати формі виробу і його призначенню.

Рольова гра «Я — художник-модельєр»

  1. Практична робота (поточний інструктаж)

Міні-тренінг

Серед зображених моделей знайди асиметричну.

Під час виконання практичної роботи вчитель контролює:

  • організацію робочого місця;

  • дотримання безпечних прийомів праці;

  • поставу;

  • реалізацію методів самоконтролю та взаємодопомоги.

Під час обходу робочих місць учитель:

  • збирає інформацію для підведення підсумків уроку;

  • проводить індивідуальний (фронтальний) інструктажі;

  • приділяє особливу увагу дітям, що працюють лівою рукою.

  1. Узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок

«Бліц — турнір»

  1. Назви силуети, характерні для сучасного одягу.

  2. Які з елементів одягу найхарактерніші для романтичного стилю: пояс, кишені, банти, погони, оборки, хустинки, краватки?

  3. Якими елементами одягу можна забезпечити ритмічну організацію моделі?

  4. Які види оздоблень найчастіше використовують у сучасній святковій сукні?

  1. Підведення підсумків уроку (заключний інструктаж)

Заключне слово вчителя

Одягатися зі смаком означає одягатися модно й красиво, так, щоб не викликати загальної уваги своїм вбранням.

  1. Аналіз характерних помилок, загальна оцінка виконаної роботи.

  2. Виставлення та мотивація балів.

  3. Завдання додому:

  1. Розробити фасон плечового виробу (можна скористатися ілюстраціями журналів мод, матеріалами додатку 1), враховуючи зорові ілюзії в одязі.

  2. Підготувати інструменти й матеріали для конструювання.

  1. Прибирання робочих місць

1. Завдання бригадирам, черговим.

2. Контроль за прибиранням робочого одягу, робочих місць.



Джерела інформації :

Шостак І. В., Трудове навчання (дівчата). 8 клас. — Х.: Вид. група «Основа», 2009. — 128 с.: іл. — (Серія «Мій конспект»)



Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»; © ТОВ «Видавнича група “Основа”», 2014










Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!