Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.4А-тарау: Объектілерді және оқиғаларды модельдеу | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Күні: Сынып: 7 Сабақ 28 | |
|
Сабақ тақырыбы | Үш өлшемді модельдер |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.3.1.1объектілер мен оқиғалардың модельдерін 3D редакторда құру |
Сабақ мақсаты | Үшөлшемді модельдің түрлерін білу |
Жетістік критерийлері | Білу 3D модельдің түсінігін біледі Түсіну Үшөлшемді графика түрлерін ажырата алады |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Пәнге қатысты лексика мен терминология: Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері: |
Құндылықтарды дарыту | Жұптық жұмыс кезінде тапсырманы орындау барысындағы арақатынастық сыйластық, қолдау, адалдық. |
Пәнаралық байланыстар | Геометрия, Өнер |
Бастапқы білім | Қолданбалы бағдарламалық қамсыздандырумен жұмыс дағдысының болуы, құжатқа бейне енгізе алу. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақ басы | 1-мин | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысқан және қатыспаған оқушыларды белгілеу. | |
2-6 мин | Жаңа тақырып зерттеу Миға шабуыл: Мақсаты: сабақтың тақырыбына көшу (мозговой штурм), колаборативті орта құру. Оқушылар интерактивті тақтада көрсетілген суреттер арқылы сабақтың тақырыбын құрастырады. Үшөлшемді графика туралы бейнебаянды қарап болған соң, Сыныпта талқылау жүреді. Сұрақ: Қазіргі кезде адам өмірінде қандай салаларда үшөлшемді графиканы тиімді пайдаланады?
Мақсаты: тілдік дағдыны дамыту. | Презентация Слайд 1 Үшөлшемді графиканың тарихы https://www.youtube.com/watch?v=1u3GQkphu_w
|
Сабақ ортасы | 7-9 мин | Мақсаты: пайдалы сөз тіркестері мен терминдерге көңіл бөлу. Сабақ мақсатын, жетістік критериялерін хабарлау. Vocabulary терминологиясымен танысу. | Слайд 4 |
10-13 Мин | Мақсаты: Тірек білімдерін жаңарту. Сұрақ: 3D модель дегеніміз не? Қандай таныс 3D редакторларды білесіз?
Моделдеу деген – үш өлшемді графика бағдарламалардың көмегімен обьектілерді құру процесі. (оқушылар мысалдар келтіреміз) Үш өлшемді графика (3D Graphics) — көлемді объектілерді бейнелеуге арналған тәсілдер мен құралдардың жиынтығынан тұратын компьютерлік графиканың бөлімі. Үшөлшемді графиканың түрлері: Полигональды Фракталды Аналитикалық | |
14-24 мин | Сайт арқылы оқушыларды үш топқа бөлеміз Полигональды Фракталды Аналитикалық Тапсырма: Әр топ өзіне берілген графика түрін постерде артықшылығы мен кемшіліктерін көрсету керек. Үшөлшемді модель жасайтын бағдарламаларды тізіп жазу керкек. А: ақпаратты жинақтап береді В: спикер ретінде сойлейді С: ақпаратты графикалық түрде постерде бейнелейді. ЖК1:Дескриптор: | Оқушыларды топқа бөлу https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/ |
25-30 мин | Әр топ жасаған постерлерін баяндап береді Әр топ бір-біріне кері байланыс береді: Қай тұстары жақсы шықты? Нені жақсарту керек? ЖК2. Дескриптор: | Постер |
31-36 мин | Формативті бағалау Тест «Үшөлшемді графика» ЖК1:Дескриптор: Модельді дұрыс сипаттай алады ЖК2. Дескриптор: Үшөлшемді графиканың түрлерін ажырата алады | https://koi-gis.jimdo.com/тестирование/тест-трехмерная-графика/ |
Сабақ соңы | 37-40 мин | Рефлексия Төрт баллдық жүйе бойынша сабақ тақырыбын қаншалықты меңгергендеріңді бағалаңдар. Білемін... Істей аламын.... Үй тапсырмасы: 1. «Үшөлшемді модельдер» тақырыбын қайталау 2. Үшөлшемді графикаға арналған бағдарламаларды зерртеу. | Слайд 13 стикер |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
| | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |