СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Жазуу сабагы 1-класс

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Жазуу сабагы 1-класс»

Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Дептер, ручка менен тааныштыруу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар дептер, ручка менен таанышышат.

Эске сактоосун, ой жугуртуусун онуктурот.

Адепту, билимдуу болууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар дептер, ручка менен таанышышса.

Эске сактоосун, ой жугуртуусун онуктурсо.

Адепту, билимдуу болууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, кырдаалга карата суроттор, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуулук, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, жупта иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш-аракети

Окуучунун иш-аракети

Баалоо

Компо-

тенттүүлүк

Уюштуруу

Саламдашуу. Жоктоо. Тазалыкка, тартипке конул болуу. Сабакка даярдоо.

Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

НК2

Уй тапшырмасын

суроо.

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК2

Отулгон теманы актуалдаштыруу

Балдар, жайкы эс алуу убагын кандай откордунор??

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны темага тушунук берет.

Балдар суроттон эмненин суротун коруп турасынар?

Кун, тоо, боз уй-суротторун бойойбуз. Желекченини, ручканын суротун тартабыз.

Дагы эмненин суротун коруп турабыз?

Жаны тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду

беришет. Дептерде берилген суротторду боёп, желекче менен карандаштын суротун тартышат.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Сабакты бышыктоо

Балдар, силер эмнелердин суротун тарттынар?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Сабакта эмнени уйрондун?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК3

Уйго тапшырма

Крандаш менен желекчени тартып келуу.

Желекче менен карандаштын суротун тартышат.

Ф.Б.

НК1, ПК3

Баалоо

Катышууга карап баалоо.


С.Б.

НК3

















































Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Чекит коюп аны билдируу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар чекит коюп анны билдиришет.

Кабыл алуусун, эске сактоосун онуктурот.

Таза, сулуу жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар чекит коюп анны билдире алышса.

Кабыл алуусун, эске сактоосун онуктурсо.

Таза, сулуу жазууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, кырдаалга карата суроттор, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуулук, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, жупта иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш-аракети

Окуучунун иш-аракети

Баалоо

Компо-

тенттүүлүк

Уюштуруу

Саламдашуу. Жоктоо. Тазалыкка, тартипке конул болуу. Сабакка даярдоо.

Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

НК2

Уй тапшырмасын

суроо

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Желекче менен карандаш тартуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК2

Отулгон теманы актуалдаштыруу

Балдар, откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны темага тушунук берет.

Чекит коюп аны билдируу.

/ / / / / / / / / / / / / / / / / / /

// // // // // // // // // //

/././ /././ /././ /././ /././

//.//.// //.//.// //.//.//

Жаны тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду беришет.

Чекиттерди белгилешет.

Суротторду тус тандап боёошот.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2,ПК3

Сабакты бышыктоо

Алма кандай тусто болот?

Дарактын жалбырактары кузундо кандай тусто болот?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Сабакта эмнени уйрондун?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК3

Уйго тапшырма

Суротторду боёп келуу.

Тапшырманы белгилеп алышат.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Катышууга карап баалоо.


С.Б.

НК3


















































Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Тегерекчелер жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар дептерде белгиленген тегерекчелерди жаза алышат.

Ой жугуртуусун, кабыл алуусун онуктурот.

Тазалыкка, тыкандыкка тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар дептерде берилген тегерекчелерди жаза алышса.

Ой жугуртуусун, кабыл алуусун онуктурсо.

Тазалыкка, тыкандыкка тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, кырдаалга карата суроттор, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуулук, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, жупта иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш-аракети

Окуучунун иш-аракети

Баалоо

Компо-

тенттүүлүк

Уюштуруу

Саламдашуу. Жоктоо. Тазалыкка, тартипке конул болуу. Сабакка даярдоо.

Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

НК2

Уй тапшырмасын

суроо

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Чекит коюп аны билдируу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2,НК3,

ПК1,

ПК2

Отулгон теманы актуалдаштыруу

Балдар, откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны темага тушунук берет.

Тегерекчелер жазуу.

о,о, о, о, о, о, о, о, о, о.

/о/о/ /о/о/ /о/о/ /о/о/

IL IL IL IL IL IL IL IL

/о/о/ /о/о/ /о/о/ /о/о/

// // // // // // // // // //


Жаны тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду беришет.

Тегерекчелерди жазышат. Темага карата суротторду боёошот.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Сабакты бышыктоо

Эмненин суротун коруп турабыз?

Ал кандай тусто болот?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Сабакта эмнени уйрондун?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК5

Уйго тапшырма

Тегерекчелер жазуу.

Уй тапшырмасын белгилеп алышат.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Катышууга карап баалоо.


Ф.Б.

НК3

















































Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: М /// жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар М/// белгилерин жаза алышат.

Таза, сулуу жазуусун онуктурсо.

Сезимталдыкка, байкагычтыкка тарбияланат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар М/// белгилерин жаза алышса.


Сезимталдыкка, байкагычтыкка ьарбияланса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, кырдаалга карата суроттор, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуулук, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, жупта иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш-аракети

Окуучунун иш-аракети

Баалоо

Компо-

тенттуулук

Уюштуруу

Саламдашуу. Жоктоо. Тазалыкка, тартипке конул болуу. Сабакка даярдоо.

Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

Нк2

Уй тапшырмасын

суроо

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК2

Отулгон теманы актуалдаштыруу

Балдар, откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны темага тушунук берет.

М///, М///, М///, М///

М, М, М, М, М, М, М, М.

///, ///, ///, ///, ///-белгилерди элементи менен жаздыруу.

Жаны тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду беришет.

Корсотулгон белгилерди элементи менен жазууга уйронушот.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Сабакты бышыктоо

М///-белгилерин жаза алдыкпы?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Сабакта эмнени уйрондун?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК5

Уйго тапшырма

М///- белгилерин жазып келуу.

М///-белгилерин жазып келишет.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Катышууга карап баалоо.


Ф.Б.

НК3

Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жыл иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: JJ LL-белгилерин жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар JJLL-белгилерди жаза алышат.

Эске сактоосун, ой жугуртуусун онуктурот.

Таза, сулуу жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар JJLL-белгилерди жаза алышса.

Эске сактоосун, ой жугуртуусун онуктурсо.

Таза, сулуу жазууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, кырдаалга карата суроттор, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуулук, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, жупта иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш-аракети

Окуучунун иш-аракети

Баалоо

Компо-

тенттуулук

Уюштуруу

Саламдашуу. Жоктоо. Тазалыкка, тартипке конул болуу. Сабакка даярдоо.

Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

НК2

Уй тапшырмасын

суроо

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

М///- белгисин жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК2

Отулгон теманы актуалдаштыруу

Балдар, откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны темага тушунук берет.

JJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ

LL LL LL LL LL LL LL LL

JJLL JJLL JJLL JJLL JJLL

OL OL OL OL OL OL OL

-белгилерди жаздырып уйротуу.

Жаны тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду беришет.

Томондо берилген белгилерди жазууга уйронушот.

С.Б.Э.Б.

НК1,НК2, ПК3

Сабакты бышыктоо

Томондо берилген белгилерди жаза алдыкпы?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Сабакта эмнени уйрондун?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК5

Уйго тапшырма

JJ LL JJLL OL-белгилерин жазып келуу.

Тапшырманы белгилеп алышат.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Катышууга карап баалоо.


С.Б.

НК2













































Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: /о/о/-белгисин жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар /о/о/-белгисин жаза алышат.

Ой жугуртуусун, эске сактоосун онуктурот.

Достору менен жылуу мамиледе болууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар /о/о/-белгисин жаза алышса.

Ой жугуртуусун, эске сактоосун онуктурсо.

Достору менен жылуу мамиледе болууга тарбияланышат.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, кырдаалга карата суроттор, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуулук, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, жупта иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш-аракети

Окуучунун иш-аракети

Баалоо

Компо-

тенттуулук

Уюштуруу

Саламдашуу. Жоктоо. Тазалыкка, тартипке конул болуу. Сабакка даярдоо.

Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

НК2

Уй тапшырмасын

суроо

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

JJLL-белгилерин жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК2

Отулгон теманы актуалдаштыруу

Балдар, откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны темага тушунук берет.

/// /// /// /// /// ///

о о о о о о о о о о о о

/о/о/ /о/о/ /о/о/ /о/о/

//.//.// //.//.// //.// .//.//-

белгилерин корсотуп беруу.

Жаны тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду беришет.

Окуучулар мугалим корсотуп берген белгилерди жазышат.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Сабакты бышыктоо

Белгилерди жазуу кыйынчылык туудурбадыбы?

Мугалимдин суроосуна жооп беруу.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Сабакта эмнени уйрондун?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК3

Уйго тапшырма

///, ООО, /о/о/, //.//.//-белгилерин жазып келуу.

Тапшырманы белгилеп алышат.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Катышууга карап баалоо.


С.Б.

НК3


















































Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: ////-таякчаларын жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар ///-таякчаларын жаза алышат.

Кабыл алуусун, эске сактоосун онуктурот.

Тазалыкка, тыкандыка тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар ///-таякчаларын жаза алышса.

Кабыл алуусун, эске сактоосун онуктурсо.

Тазалыкка, тыкандыкка тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, кырдаалга карата суроттор, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуулук, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, жупта иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш-аракети

Окуучунун иш-аракети

Баалоо

Компо-

тенттуулук

Уюштуруу

Саламдашуу. Жоктоо. Тазалыкка, тартипке конул болуу. Сабакка даярдоо.

Жагымдуу маанай тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданат. Жагымдуу маанай тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

НК2

Уй тапшырмасын

суроо

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

/о/о/о/-белгисин жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1,, НК2, НК3, ПК1, ПК2

Отулгон теманы актуалдаштыруу

Балдар, откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны темага тушунук берет.

///, ///, ///, ///, ///, ///, ///.

//, //, //, //, //, //, //.

-белгилерди жаздыруу.

Жаны тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду беришет.

///,//-белгилерин жазышат.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Сабакты бышыктоо

///, //-белгилерин жазууда кыйналган жоксунбу?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Сабакта эмнени уйрондун?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК3

Уйго тапшырма

///,//-белгилерин жазуп келуу.

///, //-белгилерин жазышат.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Катышууга карап баалоо.


С.Б.

НК2

Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: JJLL OL-БЕЛГИЛЕРИН ЖАЗУУ.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар JJLL, OL-белгилерди жаза алышат.

Байкагычтыгын, сезимталдыгын онуктурот.

Адептуу, билимдуу болууга тарбияланышат.


Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар JJLL, OL-белгилерин жаза алышса.

Байкагычтыгын, сезимталдыгын онуктурсо.

Адепту, билимдуу болууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, кырдаалга карата суроттор, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуулук, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, жупта иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш-аракети

Окуучунун иш-аракети

Баалоо

Компо-

тенттуулук

Уюштуруу

Саламдашуу. Жоктоо. Тазалыкка, тартипке конул болуу. Сабакка даярдоо.

Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

Нк2

Уй тапшырмасын

суроо

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

////-таякчаларын жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК2

Отулгон теманы актуалдаштыруу

Балдар, откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны темага тушунук берет.

JJLL JJLL JJLL JJLL JJLL

OOLL OOLL OOLL

//LL-белгилерин жазып уйротуу.

Жаны тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду беришет.

Мугалим корсоткон белгилерди жазышат.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Сабакты бышыктоо

Корсотулгон белгилерди жаза алдыкпы?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Сабакта эмнени уйрондун?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК3

Уйго тапшырма

JJLL, OOLL, //LL-белгилерин жазуу.

Тапшырманы белгилеп алышат.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Катышууга карап баалоо.


Ф.Б.

НК3

Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Сабактын темасы: OL, OI-белгилерин жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар OL, OI-белгилердин мугалимдин жардамы менен жазышат.

Таза, сулуу жазуу кондумдорун онуктурот.

Озун таза, тыкан алып журууго тарбияланат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Эгерде окуучулар OL, OI-ушул белгилерди мугалимдин жардамы менен жаза алышса.

Таза, сулуу жазуу кондумдорун онуктурсо.

Озун таза, тыкан алып журууго тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, кырдаалга карата суроттор, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуулук, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, жупта иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш-аракети

Окуучунун иш-аракети

Баалоо

Компо-

тенттуулук

Уюштуруу

Саламдашуу. Жоктоо. Тазалыкка, тартипке конул болуу. Сабакка даярдоо.

Жагымдуу маанай тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданат. Жагымдуу маанай тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

НК2

Уй тапшырмасын

суроо

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

JJLL, OOLL, //LL-белгилерин жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК2

Отулгон теманы актуалдаштыруу

Балдар, откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны темага тушунук берет.

OL, OL, OL, OL, OL, OL.

OI, OI, OI, OI, OI, OI, OI.

LI, LI-белгилерин жаздыруу.

Жаны тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду беришет.

Корсотулгон белгилерди элементи менен жазышат.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Сабакты бышыктоо

Корсотулгон белгилерди жазуу кандай болду?

Мугалимдин суроосун жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Сабакта эмнени уйрондун?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК3

Уйго тапшырма

Белгилерди жазуп келуу.

Тапшырманы белгилеп алышат.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Катышууга карап баалоо.


С.Б.

НК3

Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.



Сабактын темасы: JJ, J, L-белгиленген жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар берилген JJ, J, L-белгилерди жазышат.

Эске сактоосун, кабыл алуусун онуктурот.

Жалкоолуктан арылып билимдуу болууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар берилген JJ, J, L-белгилерин жаза алышса.

Эске сактоосун, кабыл алуусун онуктурсо.

Жалкоолуктан арылып, билимдуу болууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, кырдаалга карата суроттор, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуулук, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, жупта иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш-аракети

Окуучунун иш-аракети

Баалоо

Компо-

тентуулук

Уюштуруу

Саламдашуу. Жоктоо. Тазалыкка, тартипке конул болуу. Сабакка даярдоо.

Жагымдуу маанай тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданат. Жагымдуу маанай тузушот.

Форма-

тивдик балоо

Нк2

Уй тапшырмасын

суроо

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК2

Отулгон теманы актуалдаштыруу

Балдар, откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны темага тушунук берет.

JJ, JJ, JJ, JJ, JJ, JJ, JJ, JJ.

J, J, J, J, J, J, J, J, J, J, J, J.

LL, LL, LL, LL, LL, LL, LL.

L, L, L, L, L, L, L,

Жаны тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду беришет.

С.Б.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Сабакты бышыктоо

Берилген белгилерди толуктап жазуу.

Берилген тапшырманы толуктап жазышат.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Сабакта эмнени уйрондун?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК3

Уйго тапшырма



Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Катышууга карап баалоо.


С.Б.

НК3

Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу 2 саат.

Сабактын темасы: ////, /о/о/ -белгилерин жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар ////, /о/о/-белгилерин элементи менен жазууга уйронушот.

Кабыл алуусун, эске сактоосун онуктурот.

Таза, сулуу жазууга тарбияланат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар ////, /о/о/-белгилерин элементи менен жазууга уйронушсо.

Кабыл алуусун, эске сактоосун онуктурсо.

Таза, сулуу жазууга тарбияланса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, кырдаалга карата суроттор, баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуулук, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, жупта иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш-аракети

Окуучунун иш-аракети

Баалоо

Компо-

тентуулук

Уюштуруу

Саламдашуу. Жоктоо. Тазалыкка, тартипке конул болуу. Сабакка даярдоо.

Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

НК2

Уй тапшырмасын

суроо

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК3

Отулгон теманы актуалдаштыруу

Балдар, откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны темага тушунук берет.

////, ////, ////, ////, ////.

/о/о/, /о/о/, /о/о/, /о/о/.

Белгилерин жазышат.

Жаны тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду беришет.

Мугалим корсоткон белгилерди жазышат.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Сабакты бышыктоо

Белгилерди элементи менен жазуу.

Белгилерди элементи менен жазышат.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабак жактыбы?

Сабакта эмнени уйрондун?

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК3

Уйго тапшырма

Берилген тапшырманы аткарып келуу.

Тапшырманы белгилеп алышат.

Ф.Б.

НК1, ПК3

Баалоо


Катышууга карап баалоо.


С.Б.

НК3

Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Аа-тамгасын жазуу

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар Аа-тамгасы менен таанышышат, жазууну уйронушот жана анын айтылышы, жазылышы жонундо маалымат алышат.

Конул буруусун, кунт коюп угуусун онуктурот.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар Аа-тамгасы менен таанышышса, жазууну, анын айтылышы жана жазылышы жонундо маалымат алышса.

Конул буруусун, кунт коюп угуусун онуктурсо.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, жазуунун улгулору,

баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуу, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, топто иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Баалоо

Компо-

тентуулук

Уюштууруу

Саламдашуу. Сабакка даярдоо. Окуучуларды жоктоо. Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик

баалоо

Нк2

Уй тапшырма-сын текшеруу

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3,ПК1,ПК3

Отулгон теманы кайталоо

Балдар откон сабакта кайсы теманы отконбуз?

Мугалимдин суроосуна

жекече жооп беришет.

Ф.Б.

НК3


Жаны тема


Жаны тема менен тааныштыруу. Аа-тамгасынын

жазылышын корсотуп беруу. Создорду, суйломдорду туура жазууга уйротуу. Аа-созулма, жоон ундуу. Ал кызыл тусто болот.

Аа, Аа, Аа, Аа, Аа, Аа, Аа, Аа.

А, А, А, А, А, А, А, А, А, А, А.

а, а,а,а,а,а,а,а,а,а,а,а,а,а,а,а.

Ат, ат,ат,ат,ат, ат. ат, ат, ат.

Ай, ай, ай, ай, ай, ай, ай.

Ал-ма, ал-ма, ал-ма, ал-ма.


Тема боюнча тушунук алышат. Тамгаларды, создорду, туура, таза кылып жазышат. Суротторду боёшот.


С.Б.Э.Б.


НК1, НК2,ПК3

Физьминут-ка

Физьминутка жасоо.

Физьминутка жасашат.

К.Б.

НК3

Сабакты бышыктоо

Аа-тамгасы кандай тамга?

Мисалдар келтируу.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтык-тоо

Сабакта эмнени уйрондун?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК3

Уйго тапшырма

Аа-тамгасын жазуу

Аа-тамгасын жазып келишет.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Быйтыкчалар менен баалоо


С.Б.

НК3
























Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Лл-тамгасын жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар Лл-тамгасы менен таанышышат, жазууну уйронушот жана анын айтылышы, жазылышы жонундо маалымат алышат.

Муундап жаны создорду жазууга онуктурот.

Озун таза, тыкан алып журууго тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар Лл-тамгасы менен таанышышса, жазууну, анын айтылышы жана жазылышы жонундо маалымат алышса.

Муундап жаны создорду жазууга онуктурсо.

Озун таза, тыкан алып журууго тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, жазуунун улгулору,

баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуу, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, топто иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Баалоо

Компо-

тентуулук

Уюштууруу

Саламдашуу. Сабакка даярдоо. Окуучуларды жоктоо. Жагымдуу маанай тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданышат.

Жагымдуу маанай тузушот.

Форма-

тивдик

баалоо

НК2

Уй тапшырмасын текшеруу

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Аа-тамгасын жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК3

Отулгон теманы кайталоо

Балдар откон сабакта кайсы тыбышты отконбуз?

Мугалимдин суроосуна

жекече жооп беришет.

Ф.Б.

НК3


Жаны тема


Жаны тема менен тааныштыруу. Лл-жумшак унсуз тамга. Ал жашыл тусто болот. Балдарга элементи менен жазууну уйротот.

Лл, л, л, л, л, л, л, л, л.

Л, Л, Л, Л, Л, Л, Л, Л, Л.

Ал, ал, ал, ал, ал, ал, ал.

Ал, Ал, Ал, Ал, Ал, Ал.

Ла, ла, ла, ла, ла, ла, ла.

Ала, ала, ала, ала, ала.

Ли-мон, ли-мон, ли-мон.

У-лул, у-лул, у-лул.

Пил, пил, пил, пил, пил.


Тема боюнча тушунук алышат. Жазуу дептерлерине л-унсуз тамгасын, ал тамга катышкан создорду, суйломдорду толуктап жазышат. Суротторду боёшот.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3


Физьминутка жасоо.

Физьминутка жасашат.

К.Б.

НК3

Сабакты бышыктоо

Лл-тамгасы кандай тамга?

Мисалдар келтируу.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабакта эмнени уйрондун?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК3

Уйго тапшырма

Лл-тамгасын жазуу.

Лл-тамгасын жазып келишет.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Гулдор менен баалоо.


С.Б.

НК3



























Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Кк-тамгасын жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар Кк-каткалан унсуз тамгасы менен таанышышат, жазууну уйронушот жана анын айтылышы, жазылышы жонундо маалымат алышат.

Соз, суйлоо кебин онуктурот.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар Кк-каткалан унсуз тамгасы менен таанышышса, жазууну, анын айтылышы жана жазылышы жонундо маалымат алышса.

Соз, суйлоо кебин онуктурсо.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, жазуунун улгулору,

баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуу, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, топто иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Баалоо

Компо-

тентуулук

Уюштууруу

Саламдашуу.

Сабакка даярдоо. Окуучуларды жоктоо. Жагымдуу маанай тузуу.

Саламдашат.

Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот.

Форма-

тивдик

баалоо


НК2


Уй тапшырмасын текшеруу

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Лл-тамгасын жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.


НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК3


Отулгон теманы кайталоо

Балдар откон сабакта кайсы тыбышты отконбуз?

Мугалимдин суроосуна

жекече жооп беришет.

Ф.Б.


НК3


Жаны тема

Жаны тема менен тааныштыруу. Кк-каткалан унсуз тамга. Ал кок тусто болот. К-тамгасы катышкан создорду таза, тыкан жаздыруу.

К, К, К, К, К, К, К, К, К.

Кк, к, к, к, к, к, к, к, к, к.

Ак, ак, ак, ак, ак, ак, ак.

Ка, ка, ка, ка, ка, ка, ка.

Как, как, как, как, как.

Кал, кал, кал, кал, кал.

Ал как. Ал как. Ал как.

А-как как ал. А-как как ал.

Тема боюнча тушунук алышат. КК-каткалан унсуз экенин, ал кок тусто болоорун билишнт. Тамгаларды, создорду туура, элементи менен жазышат. Суротко карап к-тамгасы катышкан создорду жазып, суротун боёошот.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Физьминутка

Физьминутка жасоо.

Физьминутка жасашат.

К.Б.

НК3

Сабакты бышыктоо

Кк-тамгасы кандай тамга?

Мисалдар келтируу.

Мугалимдин суроосуна

жооп беришет.


С.Б.

НК2, ПК5


Сабакты жыйынтыктоо

Сабакта эмнени уйрондун?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна

жекече жооп беришет.


Б.Б.Б.

НК2, ПК3


Уйго тапшырма

Кк-тамгасын жазуу

Кк-тамгасын жазып

келишет.


Ф.Б.

НК1, ПК4


Баалоо

Быйтыкчалар менен баалоо


С.Б.

НК3






































Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Ээ(е)-созулма тамгасын жазуу

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар Ээ-тамгасы менен таанышышат, жазууну уйронушот жана анын айтылышы, жазылышы жонундо маалымат алышат.

Кыялдануусун, ой жугуртуусун онуктурот.

Бирин-бири уга билууго

тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар Ээ-тамгасы менен таанышышса, жазууну, анын айтылышы жана жазылышы жонундо маалымат алышса.

Кыялдануусун, ой жугуртуусун онуктурсо.

Бирин-бири уга билууго тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, жазуунун улгулору,

баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуу, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, топто иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Баалоо

Компо-

тентуулук

Уюштууруу

Саламдашуу. Сабакка даярдоо. Окуучуларды жоктоо.

Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат.

Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик

баалоо

НК2

Уй тапшырмасын текшеруу

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо. Кк-тамгасын жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК3

Отулгон теманы кайталоо

Балдар откон сабакта кайсы тыбышты отконбуз?

Мугалимдин суроосуна

жекече жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны тема менен тааныштыруу. Ээ-тамгасы созулма ичке ундуу

экенин тушундуруу. Ал кызыл тусто болот.

Э, Э, Э, Э, Э, Э, Э, Э.

Э, э, э, э, э, э, э, э, э.

Эл, эл, эл, эл, эл, эл.

Кел, кел, кел, кел, кел.

Элек, элек, элек,элек.

А-как элек эле. А-как элек эле.

Тема боюнча тушунук алышат. Ээ-созулма, ичке ундуу экенин билишет. Ээ-тамгасы катышкан создорду, суйломдорду жазышат.

Э-тамгасы создун башында, ортосунда келсе кандай жазылаарын билишет.

Э-лек, э-лек, э-лек.

Э-ле-чек, э-ле-чек.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Физьминутка

Физьминутка жасоо.

Физьминутка жасашат.

К.Б.

НК3

Сабакты бышыктоо

Ээ-тамгасы кандай тамга?

Мисалдар келтируу.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2,ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабакта эмнени уйрондун?

Сабак жактыбы?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет.

Б.Б.Б.

ПК2, ПК3

Уйго тапшырма

Ээ-тамгасын жазуу

Ээ-тамгасын жазып келишет.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Салыштырып баалоо


С.Б.

НК3





































Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Оо-тамгасын жазуу

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар Оо-тамгасы менен таанышышат, жазууну уйронушот жана анын айтылышы, жазылышы жонундо маалымат алышат.

Чыгармачыл жондомдуулугун, активдуулугун онуктурот.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар Оо-тамгасы менен таанышышса, жазууну, анын айтылышы жана жазылышы жонундо маалымат алышса.

Чыгармачыл жондомдуулугун, активдуулугун онуктурсо.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, жазуунун улгулору,

баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: ангемелешуу, кунт коюп угуу, корсотмолуу,

тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, топто иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Баалоо

Компо-

тенттуулук

Уюштууруу

Саламдашуу. Сабакка даярдоо. Окуучуларды жоктоо. Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик

баалоо

НК2

Уй тапшырмасын текшеруу

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Ээ-тамгасын жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК3

Отулгон теманы кайталоо

Балдар откон сабакта кайсы тыбышты отконбуз?

Ээ-тамгасы катышка создордон айтып жарышуу.

Мугалимдин суроосуна

жупта жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны тема менен тааныштыруу. Оо-созулма жоон ундуу. Ал кызыл тусто болот.

О, О, О, О, О, О, О, О.

О, о, о, о, о, о, о, о, о.

Ко, ко, ко, ко, ко, ко, ко.

Ко-ла, ко-ла, ко-ла, ко-ла.

Ло-ла, ло-ла, ло-ла, ло-ла.

Лоло, ал как. Лоло, ал как.

Тема боюнча тушунук алышат. Оо-тамганы, тамгасы катышкан создорду, суйломдорду таза, туура жазышат.

Кол, кол, кол, кол, кол.

От, от, от, от, от, от.

Колдун, оттун суротун боёошот.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Физьминутка

Физьминутка жасоо.

Физьминутка жасашат.

К.Б.

НК3

Сабакты бышыктоо

Оо-тамгасы кандай тамга?

Мисалдар келтируу.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабакта эмнени уйрондун?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК5

Уйго тапшырма

Оо-тамгасын жазуу

Оо-тамгасын жазып келишет.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Быйтыкчалар менен баалоо


С.Б.

НК3































Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Мм-тамгасын жазуу

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар Мм-тамгасы менен таанышышат, жазууну уйронушот жана анын айтылышы, жазылышы жонундо маалымат алышат.

Талдоо жыйноого, анализдоо жондомдуулугун онуктурот.

Бирин-бири конул коюп угууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар Мм-тамгасы менен таанышышса, жазууну, анын айтылышы жана жазылышы жонундо маалымат алышса.

Талдоо жыйноо, анализдоо жондомдуулугун онуктурсо.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, жазуунун улгулору,

баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: талдоо-жыйноо, анализдоо, кунт коюп угуу,

корсотмолуу, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, топто иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Баалоо

Компо-

тенттуулук

Уюштууруу

Саламдашуу. Сабакка даярдоо.

Окуучуларды жоктоо.

Жагымдуу маанай тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

НК2

Уй тапшырмасын текшеруу

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Оо-тамгасын жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК3



Отулгон теманы кайталоо



Балдар откон сабакта кайсы тыбышты отконбуз?



Мугалимдин суроосуна

жекече жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны тема менен тааныштыруу. Мм-тамгасы жумшак унсуз. Мм-тамгасын жана ал тамга катышкан создорду туура, элементи менен жазышат. Ал жашыл тусто болот.

М, м, м, м, м, м, м, м.

М, М, М, М, М, М, М, М.

Ме, ме, ме, эм, эм, эм, эм.

Мал, мал, мал, мал, мал.

Ал-ма, ал-ма, ал-ма.

ма-кал, ма-кал, ма-кал.

Ма-ма-лак, ма-ма-лак.

Ка-ла-ма, ка-ла-ма, ка-ла-ма.

Ал ал-ма. Ал ал-ма.

Тема боюнча тушунук алышат. Мм-жумшак унсуз тамга экенин билишет. Мм-тамсын жана ал тамга катышкан создорду жаза алышат. Суротко карап суйломдор тузушот. Суротторду боёшот.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Физьминутка

Физьминутка жасоо.

Физьминутка жасашат.

К.Б.

НК3

Сабакты бышыктоо

Мм -тамгасы кандай тамга?

Мисалдар келтируу.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабакта эмнени уйрондун?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК5

Уйго тапшырма

Мм -тамгасын жазуу

Мм-тамгасын жазып келишет.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Гулдор менен баалоо


С.Б.

НК3


























Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Тт-тамгасын жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар Тт-тамгасы менен таанышып, ар кандай мисалдар келтиришет.

Тамгаларды туура жазууга, мисал аркылуу бышыктоосун онуктурот.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар Тт-тамгасы тугойлуу, каткалан унсуз экенин билишсе, мисалдар келтиришсе.

Тамгаларды туура жазууга, мисал аркылуу бышыктоого онуктурсо.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, жазуунун улгулору,

баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: ой жугуртуу, кунт коюп угуу, корсотмолуу,

тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, топто иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Баалоо

Компо-

тенттуулук

Уюштууруу

Саламдашуу. Сабакка даярдоо. Окуучуларды жоктоо.

Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданышат.

Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

НК2

Уй тапшырмасын текшеруу

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Мм-тамгасын жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2,НК3, ПК1, ПК3

Отулгон теманы кайталоо

Балдар откон сабакта кайсы тыбышты отконбуз?

Мугалимдин суроосуна

жекече жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны тема менен тааныштыруу. Тт-тугойлуу, унсуз, каткалан тамга. Ал кок тусто болот.

Т, т, т, т, т, т, т, т, т, т.

Т, Т, Т, Т, Т, Т, Т, Т, Т.

Ат, ат, ат, от, от, от, от,

Эт, эт, эт, эт, эт, эт, эт.

Ток-мок, Ток-мок, Ток-мок.

Та-мак, та-мак, та-мак.

Ат-та, ат-та, ат-та, ат-та.

Ко-лом-то, ко-лом-то.

Ал Токо. Ал Токо. Ал Токо.

Тема боюнча тушунук алышат. Тт-тамгасы катышкан создорду, суйломдорду жаза алышат. Создорду муунга боло алышат.

Суротко карап суйломдор тузуп, талдашат. Суротторду боёошот.

Топ, топ, топ, топ.

Та-рак, та-рак, та-рак.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Физьминутка

Физьминутка жасоо.

Физьминутка жасашат.

К.Б.

НК3

Сабакты бышыктоо

Тр-тамгасы кандай тамга?

Мисалдар келтируу.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабакта эмнени уйрондун?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК5

Уйго тапшырма

Тт- тамгасын жазуу

Тт- тамгасын жазып келишет.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Быйтыкчалар менен баалоо


С.Б.

НК3































Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Рр-тамгасын жазуу

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар Рр-тамгасы менен таанышышат, жазууну уйронушот жана анын айтылышы, жазылышы жонундо маалымат алышат.

Конул буруусун, кунт коюп угуусун онуктурот.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар Рр-тамгасы менен таанышышса, жазууну, анын айтылышы жана жазылышы жонундо маалымат алышса.

Конул буруусун, кунт коюп угуусун онуктурсо.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, жазуунун улгулору,

баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуу, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, топто иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Баалоо

Компо-

тенттуулук

Уюштууруу

Саламдашуу. Сабакка даярдоо. Окуучуларды жоктоо. Жагымдуу маанай тузуу.

Саламдашат.

Сабакка даярданышат.

Жагымдуу маанай тузушот.


Форма-

тивдик баалоо


НК2

Уй тапшырмасын текшеруу

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Тт-тамгасын жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.


Ф.Б.


НК1, НК2,НК3, ПК1, ПК3


Отулгон теманы кайталоо

Балдар откон сабакта кайсы тыбышты отконбуз?

Мугалимдин суроосуна

жекече жооп беришет.

Ф.Б.

НК3


Жаны тема

Жаны тема менен тааныштыруу. Рр-бул каткалан, унсуз тамга. Ал кок тусто болот. Анын жазма турундо жазуусун уйротуу.

Р, р, р, р, р, р, р, р, р.

Р, Р, Р, Р, Р, Р, Р, Р, Р.

Ра, Ра, Ра, Ра, Ра, Ра.

Та-рак, та-рак, та-рак.

Эр-мек, Эр-мек, Эр-мек.

Ма-рал, ма-рал, ма-рал.

Тар-мал, тар-мал, тар-мал.

Ка-ра, ка-ра, ка-ра, ка-ра.

Марат, кара! Ракета.

Тема боюнча тушунук алышат. Рр-каткалан, унсуз экенин билишет, создорду, суйломдорду туура, таза жазышат.

Суротко карап суйломдор тузушот создорду муунга ажыратышат. Суротторду боёшот.

С.Б.Э.Б.


НК1, НК2, ПК3


Физьминутка

Физьминутка жасоо.

Физьминутка жасашат.

К.Б.

НК3

Сабакты бышыктоо

Рр- тамгасы кандай тамга?

Мисалдар келтируу.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.


НК2, ПК5


Сабакты жыйынтыктоо

Сабакта эмнени уйрондун?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жекече

жооп беришет.

Б.Б.Б.


НК2, ПК5


Уйго тапшырма

Рр-тамгасын жазуу

Рр-тамгасын жазып келишет.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Быйтыкчалар менен баалоо


С.Б.

НК3
























Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Ыы-тамгасын жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар Ыы-тамгасы менен таанышышат, жазууну уйронушот жана анын айтылышы, жазылышы жонундо маалымат алышат.

Конул буруусун, кунт коюп угуусун онуктурот.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар Ыы-тамгасы менен таанышышса, жазууну, анын айтылышы жана жазылышы жонундо маалымат алышса.

Конул буруусун, кунт коюп угуусун онуктурсо.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, жазуунун улгулору,

баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуу, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, топто иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Баалоо

Компо-

тенттуулук


Уюштууруу

Саламдашуу. Сабакка даярдоо. Окуучуларды жоктоо. Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат.

Сабакка даярданышат.

Алтын эрежени

тузушот.


Форма-

Тивдик баалоо


НК2



Уй тапшырмасын текшеруу

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Рр-тамгасын жазуу.

Балдар уй

тапшырмаларын

корсотушот.

Ф.Б.


НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК3






Отулгон теманы кайталоо


Балдар откон сабакта кайсы тыбышты отконбуз?


Мугалимдин суроосуна

жекече жооп беришет.

Ф.Б.


НК3





Жаны тема

Жаны тема менен тааныштыруу. Ыы-жоон ундуу. Ал кызыл тусто болот.

Ы, ы, ы, ы, ы, ы, ы, ы.

Ы, Ы, Ы, Ы, Ы, Ы, Ы.

Ыр, ыр, ыр, кыр, кыр, кыр.

Ал-ты, ал-ты, ал-ты.

А-тыр, а-тыр, а-тыр.

Тыр-мак, тыр-мак, тыр-мак.

Ма-мык, ма-мык, ма-мык.

А-лар кар-кы-ра-лар.

Ка-лык мык-ты как.

Тема боюнча

тушунук алышат.

Ыы-жоон ундуу,

кызыл тусто

болоорун билишет.

Тамганы, создорду,

суйломду тура,

элементи менен

дептерлерине жазышат.

Суротторду боёп,

суйломдор тузушот.

С.Б.Э.Б.


НК1, НК2, ПК3





Физьминутка

Физьминутка жасоо.

Физьминутка жасашат.

К.Б.

НК3



Сабакты бышыктоо

Ыы- тамгасы кандай тамга?

Мисалдар келтируу.

Мугалимдин суроосуна

жооп беришет

С.Б.


НК2, ПК5





Сабакты жыйынтыктоо

Сабакта эмнени уйрондун?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна

жекече жооп беришет.

Б.Б.Б.


НК2,ПК3





Уйго тапшырма

Ыы-тамгасын жазуу

Ыы-тамгасын жазып

келишет.

Ф.Б.


НК1,ПК4





Баалоо

Быйтыкчалар менен баалоо


С.Б.

НК3







































Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Пп-тамгасын жазуу

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар Пп- тамгасы менен таанышышат, жазууну уйронушот жана анын айтылышы, жазылышы жонундо маалымат алышат.

Конул буруусун, кунт коюп угуусун онуктурот.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар Пп-тамгасы менен таанышышса, жазууну, анын айтылышы жана жазылышы жонундо маалымат алышса.

Конул буруусун, кунт коюп угуусун онуктурсо.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, жазуунун улгулору,

баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуу, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, топто иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Баалоо

Компо-

тентуулук

Уюштууруу

Саламдашуу. Сабакка даярдоо. Окуучуларды жоктоо. Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-

тивдик баалоо

НК2

Уй тапшырмасын текшеруу

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо. Ыы-тамгасын жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2, НК3, ПК1, ПК4

Отулгон теманы кайталоо

Балдар откон сабакта кайсы тыбышты отконбуз?

Мугалимдин суроосуна

жекече жооп беришет.

Ф.Б.

НК3

Жаны тема

Жаны тема менен тааныштыруу. Пп-каткалан, тугойлуу унсуз тамгасы каткалан. Тамгаларды элементи менен жазууга уйротуу.

П, п, п, п, п, п, п, п.

П, П, П, П, П, П, П.

Пы, пы, пы, ап, ап, ап.

По, по, по, пе, пе, пе.

Кап, кап, кап, кап, кап.

Апа, апа, апа, апа.

Ап-пак, ап-пак, ап-пак.

Ка-пар, кал-пак-ты ал.

Тема боюнча тушунук

алышат. Пп-тамгасы тугойлу, каткалан унсуз экенин билишет.

Создорду, суйломдорду

сулуу, таза жазышат.

Суротко карап суйлом тузушот. эмненин суротун коруп турганын айтышат. Аны боёошот.

С.Б.Э.Б.

НК1,НК2, ПК3

Физьминутка

Физьминутка жасоо.

Физьминутка жасашат.

К.Б.

НК3

Сабакты бышыктоо

Пп-тамгасы кандай тамга?

Мисалдар келтируу.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.


С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабакта эмнени уйрондун?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК3

Уйго тапшырма

Пп-тамгасын жазуу

Пп-тамгасын жазып келишет.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Быйтыкчалар менен баалоо


С.Б.

НК3







































Бишкек шаары Ленин району “БЕКИТЕМИН”

№40 ЖББ орто мектеби Башталгыч классынын окуу-тарбия

2021-2022-окуу жылы иштери боюнча директордун

Класс жетекчиси: Аманбаева Г. Р. орун басары Абдиева Т. Т.

“____”_______202__-ж.

Жазуу

Сабактын темасы: Оо-созулма тамгасын жазуу.

Сабактын максаты

Билим беруучулук

Онуктуруучулук

Тарбия беруучулук

Окуучулар Оо-созулма тамгасы менен таанышышат, жазууну уйронушот жана анын айтылышы, жазылышы жонундо маалымат алышат.

Конул буруусун, кунт коюп угуусун онуктурот.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышат.

Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору

Окуучулар Оо-созулма тамгасы менен таанышышса, жазууну, анын айтылышы жана жазылышы жонундо маалымат алышса.

Конул буруусун, кунт коюп угуусун онуктурсо.

Таза, сулуу, элементи менен жазууга тарбияланышса.

Сабактын жабдылышы: жазуу дептери, ручка, жазуунун улгулору,

баалоочу каражаттар.

Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.

Сабактын методу: кунт коюп угуу, корсотмолуу, тушундуруу.

Сабактын формасы: жалпы, жеке, топто иштоо.

Сабактын этабы

Мугалимдин иш аракети

Окуучунун иш аракети

Баалоо

Компо-

тенттуулук

Уюштууруу

Саламдашуу. Сабакка даярдоо. Окуучуларды жоктоо. Алтын эрежени тузуу.

Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тузушот.

Форма-тивдик баалоо

НК2

Уй тапшырмасын текшеруу

Уй тапшырмасын парта аралап текшеруу, баалоо.

Пп-тамгасын жазуу.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Ф.Б.

НК1, НК2,НК3,ПК1, ПК3



Отулгон теманы кайталоо



Балдар откон сабакта кайсы тыбышты отконбуз?



Мугалимдин суроосуна жекече

жооп беришет.

Ф.Б.

НК3


Жаны тема


Жаны тема менен тааныштыруу. Оо-бул созулма, жоон ундуу тамга.Оо-созулма тамгасы катышкан создорду, суйломдорду жаздыруу.

Оо, оо, оо, оо, оо, оо.

Тоо, тоо, тоо, тоо, тоо.

О-тоо, о-тоо, о-тоо, о-тоо.

Ко-роо, ко-роо, ко-роо.

Кы-роо, кы-роо, кы-роо.

О-мор, тоок-тор ток.

То-ко тыр-моо ал.



Тема боюнча тушунук алышат. Оо-созулма ундуу тамга экенини билишет.

Тамганы жана суйломдорду туура жазышат. Суротторду боёп, аттарын аташат. Ага карата суйломдор тузушот. создук талдоо жургузушот.

С.Б.Э.Б.

НК1, НК2, ПК3

Физьминутка

Физьминутка жасоо.

Физьминутка жасашат.

К.Б.

НК3

Сабакты бышыктоо

Оо -тамгасы кандай тамга?

Мисалдар келтируу.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

С.Б.

НК2, ПК5

Сабакты жыйынтыктоо

Сабакта эмнени уйрондун?

Кайтарым байланыш жасоо.

Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет.

Б.Б.Б.

НК2, ПК5

Уйго тапшырма

Оо-созулма тамгасын жазып келуу.

Оо-созулма тамгасын жазып келишет.

Ф.Б.

НК1, ПК4

Баалоо

Быйтыкчалар менен баалоо


С.Б.

НК3























































































































































































































































Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тузушот.

Балдар уй тапшырмаларын корсотушот.

Мугалимдин суроосуна

жекече жооп беришет.

Тема боюнча тушунук алышат.

Физьминутка жасашат.

Мугалимдин суроосуна жооп беришет.

Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет.


Ее-тамгасын жазып келишет.