СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Табиғатқа саяхат. З дыбысы мен әрпі.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Табиғатқа  саяхат.  З  дыбысы  мен  әрпі.

Просмотр содержимого документа
«Табиғатқа саяхат. З дыбысы мен әрпі.»

Оқу ісінің орынбасары:

Пәні: сауат ашу

Күні: 17. 01. 2017ж


Сынып: 1 «А»

29 К. Тленшин атындағы ЖОМ

Мұғалім: Г. Байботаева

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Табиғатқа саяхат. З дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.8.1 Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту.

1.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен қарама-қарсы мағыналы, мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату.

1.3.5.1. Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызбалар, суреттер, белгілерді қолдана отырып, сөз, жай сөйлемдер/мәтін құрастыру және жазу.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:Жаңа білімді меңгереді.

Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Дниетану, жаратылыстану сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Үлкенге де Сіз,

Кішіге де Сіз.

Құрметпенен сіздерге,

Бас иеміз біз!


Шаттық шебері



Алма ағашы

Стикерлер

Смайлдар

Оқушылар тақтада көрсетілген ағаштан алмаларды алып 4 топқа бөлінеді

Сабақтың ортасы

8 минут



Бағалау критерийі:

Білім алушы

- Сюжетті суреттерді сипаттайды.

- Сюжетті суреттерді реті бойынша әңгіме құрастырып айтады..

Дескриптор:

Білім алушы

- тірек сөздерді қолданып, суреттер желісі бойынша әңгіме құрастырады;

- әңгімелеу барысында өз ойын толық, жүйелі жеткізеді.






Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

№2

А) Сурет және тірек сөздердің көмегімен ертегі құрастыр.

Тірек сөздер: ұзақ, шөлдеді, құмыра, тұмсығы, су, тас, салды, көтерілді.

Топтар арасынан үздік ертегішіні табу


Ә) Мәтіннен мағыналас сөздерді табу


Бағалау критерийі:

Білім алушы

- Сөздердің лексикалық мағыналарын ажыратады.

- Көп мағыналы сөздердің мағынасын анықтайды.

Дескриптор:

Білім алушы

- берілген сөздерге қарсы мағыналы сөздерді айтады.

Сергіту сәті

1 минут

Аспанға қарап ай көрдім

Төменге қарап жер көрдім

Оңға солға бұрылып

Егеменді ел көрдім

Сергіту сәтіне арналған жинақ


Қызықты тапсырма

15 минут

Бағалау критерийі:

Білім алушы

- Суреттердің көмегімен сөз құрастырып жазады.

Дескриптор:

Білім алушы

- сурет бойынша сөз және сөйлем құрастырады;

- сөйлемдегі сөздерді дұрыс байланыстырады;

- сөзді сауатты жазады; -




Таратпа материалдар






Оқулық, дәптерлер.

"Қызықты мозайка" ойыны. Топтардың белсенділігін анықтау

Топтарға шығармашылық тапсырма:

Мозайкалар арқылы сурет құрастыру. Суретті атап жазып, сол сөзге сөйлем құрастыру

Аяқталуы

10 минут

№3 жазу дәптерімен жұмыс

З әрпінің сөздің басында, ортасында кездесуі


Бас бармақтар

Бағалау

Тапсырманы орындаған оқушыларды бағалау

Смайлдар

Сабақтың соңы 5 минут

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді ауа-райы салынған суреттер арқылы бағалау.


Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Дниетану, жаратылыстану сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.