САБАҚ: математика | Мектеп: |
Күні: | Мұғалімнің есімі: |
СЫНЫП: 6 «д» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Тақырыбы: Оң сандар және теріс сандар. |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Координаталық түзу, оң және теріс сандарға түсінік беру .Оң және теріс сандарды ажыратуды, түзу бойындағы нүктелердің координаталарын табуды үйрету. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
Кейбір оқушылар: |
|
Алдыңғы тақырып | Натурал сандар,сәуле, «+», «-» таңбалар, термометр, биіктік, тереңдік |
Жоспар |
Жоспарланған іс әрекет және берілген уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
«Автобусқа билет алу» әдісі | Мұғалім сабаққа дайындап әкелген билеттердің маңыздылығы мен талаптарын айтып өтедіі | Оқушы тыңдайды |
«Миға шабуыл» 5 минут | - «Қарлы сұрақ» тәсілі бойынша оқушыларға тапсырма береді: -парақшаларға сұрақтар жазу - умаждау -бір-біріне «қарды» лақтыру -кезектесіп, жауап беру | Мұғалім айтқаны бойынша тапсырманы орындайды. Бір біріне сұрақтар қояды, қолдайды және бағалайды |
Жаңа тақырып түсіндіру 15 минут | Мұғалім экранда ... суретті ұсынып, сол сурет бойынша жаңа тақырыпты түсіндіреді | Оқушы тыңдайды, қажеттілігіне қарай, түртіп алып отырады |
«Кім көп біледі?» ойыны | Мұғалім оқулықтағы №291,292,293 есептерді ауызша шығару керектігін айтады | Оқушылар ауызша есеп шығарады |
Сергіту сәті «Австралия жаңбыры»2 минут | Мұғалім дауыс ырғағын келтіре отырып, өзі де бірге жасайды: - алақанды ысқылайдыы - саусақты шытырлатады - екі алақанымен санын ұрғылайды - екі аяғымен бір орнында тұрып жүреді (бірнеше рет қайталайды) | Оқушы мұғаліммен бірге қайталаайды |
«Кім жылдам?» ойыны Тақтамен жұмыс 5 мин | №293,294,295есептер | Оқушылар тақтада есеп шығарады |
«Кім тапқыр ?» Дәптермен жұптық жұмыс 10 минут | №297,298,299 есептер, соңынан мұғалім есептің шешуін инт тақтада көрсетеді | Есеп шығарып,бір-бірін тексереді |
Қосымша ақпарат |
Саралау – Координаталық түзу, оң және теріс сандарға сипаттама береді. Оң сандар, мен теріс сандар қандай құралдарда кездесетінін айтады,есептер шығарады | Бағалау –кері байланыс, | Пәнаралық байланыс: Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Координаталық түзу, оң және теріс сандарға сипаттама береді. Оң сандар, мен теріс сандар қандай құралдарда кездесетінін айтады,есептер шығарады | бағалау «Автобусқа билет» тәсілі | |
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |