СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Cабактын иштелмеси

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Cабактын иштелмеси»

_______20____________жыл Сабактын темасы: /ч амалдуу маселе классы:3-класс

Негизги компетентт\\л\ктър

1.Маалыматтык :

2.Социалдык-коммуникативдик :

3.Ъз алдынча уюштуруу жана маселелерди чеч\\:

Сабактын тиби:Аралаш

Сабактын формасы:

Колдонулуучу ыкмалар:Аёгемелеш\\,суроо-жооп ж.б

Керектел\\ч\ каражаттар:Темага байланыштуу таркатмалар,карточкалар,с\ръттър ж.б

Предмет аралык байланыш:

Сабактын максаттары(окуучулар \ч\н к\т\л\\ч\ натыйжалар)

Кърсътк\чтър

1

Билим бер\\ч\л\к: Окуучулар \ч амалдуу маселе жън\ндъ маалымат алышат.Тема боюнча жупта иштъъ менен маселе,мисалдарды иштешет.Ъз алдынча ой ж\г\рт\п,темага карата мисал келтир\\гъ машыгышат./ч амалдуу маселе чыгаруунун эрежелерин \йрън\шът.

Окуучулар \ч амалдуу маселе жън\ндъ маалымат алышса.Тема боюнча жупта иштъъ менен маселе,мисалдарды иштесе.Ъз алдынча ой ж\г\рт\п,темага карата мисал келтир\\гъ машыгышса./ч амалдуу маселе чыгаруунун эрежелерин \йрън\шсъ

2

Ън\кт\р\\ч\л\к: Кабыл алуусу,логикалык ойлоосу,ой ж\г\рт\\с\,эске сактоосу,ъз алдынча мисал.маселе иштъъгъ жъндъмд\\л\г\ калыптанат

Кабыл алуусу,логикалык ойлоосу,ой ж\г\рт\\с\,эске сактоосу,ъз алдынча мисал.маселе иштъъгъ жъндъмд\\л\г\ калыптанса

3

Тарбиялык:Окуучулар бири-бирине камкор болууга,биргелишип иштъъгъ,чынчылдыкка,тактыкка тарбияланышат

Окуучулар бири-бирине камкор болууга,биргелешип иштъъгъ,чынчылдыкка,тактыкка тарбияланышса



Сабактын ж\р\ш\:

Сабактын этаптары

убактысы

Мугалимдин ишмерд\\л\г\

Окуучунун ишмерд\\л\г\

Компетентт\\л\г\

Баалоо

1.Уюштуруу

3мин

Окуучулардын формаларына,гигеналык абалына къё\л бурат

Окуучулар формаларына,гигиеналык абалдарына баш оту менен жооп беришет

НК1

ПК1


2.Ът\лгън теманы кайталоо

3-5 мин

Мугалим жалпы класска тъмъндъг\дъй суроо менен кайрылат:-Балдар,жадыбалдарды жаттап келдиёерби?-Къбъйт\\н\ жадыбалы кайсы сандан башташат?

Окуучулар суроолорго жооп бер\\ менен билгендерин эркин айтууга \йрън\шът.


Бири-биринин жообун толукташат

НК 2

НК4

ПК 2

ПК3


3.Жаёы теманы т\ш\нд\р\\

5-7-ин

/ч амалдуу маселе боюнча теманы тааныштырып,эрежелерин т\ш\нд\рът.Тема боюнча мисал келтирип,балдарга суроо берет.Жупта иштъъгъ маселелерди сунуштайт.Чакмакка туура жазып,кызматашууга тарбиялайт.

Жаёы тема менен таанышат.Мазмунун т\ш\н\шът.Ъз алдынча ой ж\г\рт\п,анализдей алат.Ъз оюн эркин билдирет,башкалардын пикирин къё\л буру менен угат.Сабакка болгон кызыгуусу артат.




4.Жаёы теманы бышыктоо

7-10 мин

Мугалим топто иштъъгъ 326-327-328-330-маселелерди сунуштайт.329-мисалды ъз алдынча иштъъгъ тапшырма кылат

Окуучулар берилген тапшырма боюнча жупта иштешип,аткарган иштерин т\ш\нд\р\п беришет.329-мисалды ъз алдынча иштешет,жуптагы окуучусу менен дептер алмашып,текшерип,ъз ойлорун билдиришет.

НК 5

НК 3

ПК5

ПК4


5.Талкулоо \ч\н суроолор

10мин

-Балдар,буга чейин канчага амалдуу маселелерди ъткънб\з?

-эки амалдуу маселени кандай жол менен иштейбиз?

-Ал эми \ч амалдуу маселе жън\ндъ эмнени билдиёер?

-Ал кандай ыкма менен иштелет?

Окуучулар суроолорго жооп беришип,туура эмес болуп калса тактап,толукташат.




6.Тема боюнча тыныгуу

5-мин

Мугалим окуучуларды эс алдыруу максатында кън\г\\лърд\ жасатат.Кън\г\\лърд\ ыёгайына карап тандап алса болот.

Окуучулар эс алуу максатында кън\г\\лърд\ жасашат.Сабактарын жагымдуу маанай менен улантышат.




7.Сабакты жыйынт-оо

5-мин

Мугалим окуучулардын дептерге жазгандарын карап,ъз оюн билдирип,сабакты жыйынтыктайт

Окуучулар дептерге жазгандарын мугалимге текшертип,каталары болсо оёдошот.




8./йгъ тапшырма бер\\

5-мин

331-мисал берилет