_______2020 - жыл ОББ текшердим : ________________
Математика 3-класс
Тема: 801-807
Сабактын тиби: билимди, билгичтиктерди калыптандыруу сабагы
Сабактын методдору: түшүндүрүү, суроо-жооп,китеп менен иштөө, өз алдынча иштөө, доскада иштөө
Сабактын жабдылышы: окуу китеби , карточкалар
Нег.компет-к
|
Сабактын максаттары
|
Көрсөткүчү
|
1.маалыматтык
|
Бөлүүнү мамыча түрүндө түшүндүрүү жолу менен чыгарышат.Маселени шартын түзүп аткарышат. Квадраттын жагын таап, сызышат.
|
Бөлүүнү мамыча түрүндө түшүндүрүү жолу менен чыгарышса.Маселени шартын түзүп аткарышса. Квадраттын жагын таап, сызышса.
|
2. Социалдык коммуникативдик
|
Логикалык ой жүгүртүүсү өсөт. Эсептөө көндүмдөрү калыптанат.
|
Логикалык ой жүгүртүүсү өссө. Эсептөө көндүмдөрү калыптанса.
|
3.Өз алдынча уюштуруу, маселелерди чечүү
|
Убакытты туура пайдаланууга, бири-бирине жардамдашуу акылуу ынтымактуулукка тарбияланышат.
|
Убакытты туура пайдаланууга, бири-бирине жардамдашуу акылуу ынтымактуулукка тарбияланышса.
|
Сабактын жүрүшү
|
Сабактын этабы
|
Мугалимдин ишмердүүлүгү
|
Окуучунун ишмердүүлүгү
|
Компет.
|
Баалоо
|
НК
|
ПК
|
Уюштуруу:
|
Мугалим окуучуларды сабакка даярдап, жагымдуу маанай түзөт.
|
Окуучулар жагымдуу маанай түзүүгө катышат, ага жардам беришет.
|
НК3
|
|
Ыраазы
чылык билди
рүү
|
Үй тапшырма
ны суроо
|
Үй тапшырмаларын жалпы кайра жекече текшерет.
|
799. 315:9=35 685:5=137
729:9=8 84:4=21
800.
10х8=8x1онд. 115х3>115
300:100=3х1 3x8=3+21
|
НК1
НК2
НК3
|
ПК2
|
мактоо
|
Жаңы тема
|
801.Мисалдардын чыгарылыштарын байка.Тийиндинин кайсы бир разряды 0 болуп калган учурдун ар бирин түшүндүр.
Мугалим түшүндүрмө берет.
|
Китептен карап түшүндүрүүгө аракеттенишет.
|
НК1
|
ПК1
|
мактоо
|
Бышыктоо
Эс алуу көнүгүүсү
|
802.Бөлүүнү мамычада аткарышат.
803.Дүкөнгө ар биринде 6дан кружка салынган 12 куту жана ар биринде 10 дон тарелка салынган 20 куту идиш алып келишти.Дүкөнгө канча идиш алып келишкен?
Көнүгүү аткартат
804. Тегеректин аянты болжол менен 9см2. Аянты ошончо болгон квадратты сыз.
805.Амалдардын туура аткарылышын көзөмөлдөйт.
806. Теңдеменин туура аткарылышын көзөмөлдөйт
|
600:2=300 820:2=410
218:2=109 624:6104
900:9=100 2650:5=530
812:4=203 385:5=77
Кружка 6дан-12 куту
Тарелка 10дон-20куту
Бардыгы канча идиш?
Чыгаруу: (6х12)+(10х20)=72+200=
=272.
Ж: Дүкөнгө 272 идиш алынып келинген.
Көнүгүү аткарышат.
Тегеректин аянты S=9см2
Квадратты сызышат.
Ж: Аянты ушул болгон квадраттын жагы 3 см болот.
805.
(150х4):2=600:2=300
(900-648):2=252:2=126
(500:100)х27=5х27=135
7 х х =700 492+а=600
х=700:7 а=600-492
х=100 а=108
342-у=189 3000:z=1000
у=342-189 z=3000:1000
у=153 z=3
|
НК2
НК3
НК2
|
ПК2
ПК2
|
Смайлик
тер
смайлик
|
Жыйынтыктоо
Баалоо.
Уй тапшыр.
|
Карточкалар берилет.
Окуучуларды билим деңгээлине жараша баалайт.
807
|
Суроолорго жооп беришет.
Баа койдурушат.
Үй тапшырма алышат.
|
НК2
НК3
|
ПК2
|
Смайлик
тер
|
Просмотр содержимого документа
«Математика 3-класс . Тема: 801-807»