СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Класстан тышкаркы окутуу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Класстан тышкаркы окутуу»

Предмет: Тарбиялык саат 6.04,2018

Сабактын темасы: Арстан менен кандек



Сабактын максаттары:


Индикаторлор

1

Билим берүүчүлүк:

Тема боюнча маалымат алышат

Арстан менен кандек боюнча маалымат биле алышат жана айтып берууго конугушот.

2

Өнүктүрүүчүлүк: Кабыл алуусун, эске тутуусун, көңүл буруусун, сүйлөө кебин, туура сүйлөөсүн калыптандырышат.Ойжүгүртүүнүн экологиясынын сакталышына көмөктөшөт.

  • текст боюнча өз оюн айтып берет;

  • туура, так сүйлөөгө машыгат;

  • сүрөт боюнча өз оюн айтып,пикирлешип, ой бөлүшөт;

  • жаңылмач аркылуу тилин жатыктырат;

  • кроссвордду чечмелөөгө үйрөнүшөт.

3

Тарбиялоочу: Кыргыз жеринин кооздугун баалайт, анын баалуу- лугун сезет.

  • кыргыз жеринин кооздугу менен сыймык- танат;

  • жашаган жеринин жаратылышына аяр мамиле жасайт;

  • Ысык-Көлдүн ыйыктыгын, баалуулугун билет,сыймыктанат.


САБАКТЫН ТИБИ:Жаңы материалды өздөштүрүү.

ОКУТУУНУНУСУЛУ: Аңгемелешүү, көрсөтмөлүүтүшүндүрүү, жекечеиштөө, жуптаиштөө,практикалык(изилдөө).

БААЛООУСУЛУ: Бири-бирин баалоо, чыгармачылык баалоо.

РЕСУРСТАР: Окуу китеби,тамга кассасы,сүрөттөр,мөмөлөрдүн сүрөттөрү.

САБАКТЫН ЖҮРҮШҮ:1.УЮШТУРУУ. Жагымдуу жагдай түзүү:

а)саламдашуу

б)шыктандыруу:(окуучуларды окууга болгон иш–аракетин активтештирүү). мугалим ыр айтат,окуучулар аны кайталашат.

Мен тартиптүү баламын, Сабакка дайым даярмын. Көңүлүмдү кунт коюп,

5” алуу менин тилегим. Эжекемдин билиминалып, Көңүлүмө туямын

.ҮЙ ТАПШЫРМАСЫН ТЕКШЕРҮҮ:
  1. .ЖАҢЫ ТЕМА:


Мугалимдин иш–аракети


Окуучунун иш–аракети



Лондондо жапайы жырткычтарды коргозушту. Корсоткондору учун акча, же аларга тамак кылып беруу учун ит, мышык алышты. Бир киши жырткыч айбанаттарды коргусу келди: ал кочодо бир кандек идти кармап алып, айбанаттарды корсотуучу жерге алып барды. Анын озун коргун деп киргизишти, а кандекти алып, арстанга жжем катары капаска ыргытып жиберди.

Кандек куйругун кысып, капастын бурчуна тура калды. Арстан кандектин жанына келип жыттап корду.


  1. Сүрөт боюнча аңгеме жүргүзүү аркылуу архитектуралык эстеликтердеги тарых менен таанышышыт.

  2. Арстан менен кндекти салыштырышат.

  3. Эне апа аркылуу түшүнүк берилет.

.

  1. Сүрөттөн баштамгаларын курап сөз түзүү.

Таштан курулган замок, жыгач уй, бамбуктан жасалган уй, таштан курулган уй.

11.Бышыктоо:

  • Эмне учун арстан кандекти жеп салган жок?

  • Кандектин арстанга эркелегини силерге жактыбы?

  • Кандек эмнеден улам олуп калды деп ойлопсунар?





.окуучулар топто жупта иштешет жана мугалим берген суроолорго жооп беришет


11.ҮЙГӨ ТАПШЫРМА:


Окуп тушунуп келгиле





Предмет: К. Т. О. 13.04,2018

Сабактын темасы: Пилдин баласы



Сабактын максаттары:


Индикаторлор

1

Билим берүүчүлүк:

Тема боюнча маалымат алышат

Пилдин баласы боюнча маалымат биле алышат жана айтып берууго конугушот.

2

Өнүктүрүүчүлүк: Кабыл алуусун, эске тутуусун, көңүл буруусун, сүйлөө кебин, туура сүйлөөсүн калыптандырышат.Ойжүгүртүүнүн экологиясынын сакталышына көмөктөшөт.

  • текст боюнча өз оюн айтып берет;

  • туура, так сүйлөөгө машыгат;

  • сүрөт боюнча өз оюн айтып,пикирлешип, ой бөлүшөт;

  • жаңылмач аркылуу тилин жатыктырат;

  • кроссвордду чечмелөөгө үйрөнүшөт.

3

Тарбиялоочу: Кыргыз жеринин кооздугун баалайт, анын баалуу- лугун сезет.

  • кыргыз жеринин кооздугу менен сыймык- танат;

  • жашаган жеринин жаратылышына аяр мамиле жасайт;

  • Ысык-Көлдүн ыйыктыгын, баалуулугун билет,сыймыктанат.


САБАКТЫН ТИБИ:Жаңы материалды өздөштүрүү.

ОКУТУУНУНУСУЛУ: Аңгемелешүү, көрсөтмөлүүтүшүндүрүү, жекечеиштөө, жуптаиштөө,практикалык(изилдөө).

БААЛООУСУЛУ: Бири-бирин баалоо, чыгармачылык баалоо.

РЕСУРСТАР: Окуу китеби,тамга кассасы,сүрөттөр,мөмөлөрдүн сүрөттөрү.

САБАКТЫН ЖҮРҮШҮ:1.УЮШТУРУУ. Жагымдуу жагдай түзүү:

а)саламдашуу

б)шыктандыруу:(окуучуларды окууга болгон иш–аракетин активтештирүү). мугалим ыр айтат,окуучулар аны кайталашат.

Мен тартиптүү баламын, Сабакка дайым даярмын. Көңүлүмдү кунт коюп,

5” алуу менин тилегим. Эжекемдин билиминалып, Көңүлүмө туямын

.ҮЙ ТАПШЫРМАСЫН ТЕКШЕРҮҮ:
  1. .ЖАҢЫ ТЕМА:


Мугалимдин иш–аракети


Окуучунун иш–аракети



Откон заманда менин суйуктуулорум, пилдин тумшугу болгон эмес. Чондугу отуктой гана – кара тустогу жоон муруну бар эккен да ал ары бери термелип турчу. Пил аны менен эчнерсе которо алчу эмес. Бирок, жарык дуйнодо бир жаш пил, пилдин баласы пайда болду. Ал тынч бир орунда тура албай, ар кандай суроолорду бере берип жадатчу. Ал Африкада жашап, буткул Африкага озунун соз андыгычтыгы менен белгилуу болгон


  1. Сүрөт боюнча аңгеме жүргүзүү аркылуу архитектуралык эстеликтердеги тарых менен таанышышыт.

  2. Пилдин баласы менен башка жынбарларды салыштырышат.

  3. Эне апа аркылуу түшүнүк берилет.

.

  1. Сүрөттөн баштамгаларын курап сөз түзүү.

Таштан курулган замок, жыгач уй, бамбуктан жасалган уй, таштан курулган уй.

11.Бышыктоо:

  • Илгери пилдер кандай болгон экен?

  • Бул ангемеге ишенсек болобу?

  • Азыр пилдин муоду кандай болуп калыптыр?

  • Силерге ангеме жактыбы?





.окуучулар топто жупта иштешет жана мугалим берген суроолорго жооп беришет


11.ҮЙГӨ ТАПШЫРМА:


Окуп тушунуп келгиле





Предмет: К. Т. О. 20.04,2018

Сабактын темасы: Винни пух



Сабактын максаттары:


Индикаторлор

1

Билим берүүчүлүк:

Тема боюнча маалымат алышат

Винни пух боюнча маалымат биле алышат жана айтып берууго конугушот.

2

Өнүктүрүүчүлүк: Кабыл алуусун, эске тутуусун, көңүл буруусун, сүйлөө кебин, туура сүйлөөсүн калыптандырышат.Ойжүгүртүүнүн экологиясынын сакталышына көмөктөшөт.

  • текст боюнча өз оюн айтып берет;

  • туура, так сүйлөөгө машыгат;

  • сүрөт боюнча өз оюн айтып,пикирлешип, ой бөлүшөт;

  • жаңылмач аркылуу тилин жатыктырат;

  • кроссвордду чечмелөөгө үйрөнүшөт.

3

Тарбиялоочу: Кыргыз жеринин кооздугун баалайт, анын баалуу- лугун сезет.

  • кыргыз жеринин кооздугу менен сыймык- танат;

  • жашаган жеринин жаратылышына аяр мамиле жасайт;

  • Ысык-Көлдүн ыйыктыгын, баалуулугун билет,сыймыктанат.


САБАКТЫН ТИБИ:Жаңы материалды өздөштүрүү.

ОКУТУУНУНУСУЛУ: Аңгемелешүү, көрсөтмөлүүтүшүндүрүү, жекечеиштөө, жуптаиштөө,практикалык(изилдөө).

БААЛООУСУЛУ: Бири-бирин баалоо, чыгармачылык баалоо.

РЕСУРСТАР: Окуу китеби,тамга кассасы,сүрөттөр,мөмөлөрдүн сүрөттөрү.

САБАКТЫН ЖҮРҮШҮ:1.УЮШТУРУУ. Жагымдуу жагдай түзүү:

а)саламдашуу

б)шыктандыруу:(окуучуларды окууга болгон иш–аракетин активтештирүү). мугалим ыр айтат,окуучулар аны кайталашат.

Мен тартиптүү баламын, Сабакка дайым даярмын. Көңүлүмдү кунт коюп,

5” алуу менин тилегим. Эжекемдин билиминалып, Көңүлүмө туямын

.ҮЙ ТАПШЫРМАСЫН ТЕКШЕРҮҮ:
  1. .ЖАҢЫ ТЕМА:


Мугалимдин иш–аракети


Окуучунун иш–аракети


Балдар, бул жомок боюнча тартылган Мульфилмдерди эстеп коргулочу. Жомокту окуганга чейин билгенинерди айтып бергиле.

Кристофер Роббин атту англичан баланын Винни Пух деген тукба мамалагы жомоктогудай токойдо жашачу.


  1. Сүрөт боюнча аңгеме жүргүзүү аркылуу архитектуралык эстеликтердеги тарых менен таанышышыт.

  2. Винни пухту башка жынбарларды салыштырышат.

  3. Эне апа аркылуу түшүнүк берилет.

.

  1. Сүрөттөн баштамгаларын курап сөз түзүү.

Таштан курулган замок, жыгач уй, бамбуктан жасалган уй, таштан курулган уй.

11.Бышыктоо:

  • Илгери пилдер кандай болгон экен?

  • Бул ангемеге ишенсек болобу?

  • Азыр пилдин муоду кандай болуп калыптыр?

  • Силерге ангеме жактыбы?





.окуучулар топто жупта иштешет жана мугалим берген суроолорго жооп беришет


11.ҮЙГӨ ТАПШЫРМА:


Окуп тушунуп келгиле