Күні: 6.05.2016ж
|
Бейнелеу өнері
|
Сыныбы: 6а,ә
|
Сабақтың тақырыбы: Сәулет өнерінің түрлерімен типтері
|
Сабақтың мақсаты:
|
Сәулет өнері жайлы мағұлматтар жинату. Оқушыларды сыни ойландыру арқылы сәулет өнерін ұғындыру. Алған білімдерін сурет салу барысында қолдануға, әсемдікке, ұқыптылыққа үйрету.
|
Әдісі:
|
Сыни ойландыру, топпен жұмыс, бірін-бірі бағалауға үйрету.
|
Уақыты
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушылар іс-әрекеті
|
Ресурстар, көрнекі құралдар
|
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
|
2 мин
|
Оқушылармен сәлемдесу.
Топқа бөлу (өткен сабақта құрылған топтар бойынша отырады )
|
Оқушылар 3 топқа бөлінеді
|
|
2. Үй жұмысын тексеру
|
8 мин
|
1. Салған суреттерінен ерекше, талапқа сай салған оқушыны анықтау.
|
Оқушылар әрқайсысы үй тапсырмаларын ортаға қойып ішінен ерекше салынған суретті тауып,тақтаға іледі, себебін айтады.
|
|
2. Топқа берілген Бәйтерек, Ханшатыры, Думан ғимараттары жайлы мағлұматтарын сұрау.
|
Әр топ өздеріне берілген тапсырмалары бойынша кім не жинақтады сол бойынша айтады.
|
|
3.Үй тапсырмасы бойынша өздерін бағалату үшін оқушыға сұрақтар қоямын.
|
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап бере отырып, біріне-бірі баға береді.
|
|
1. Кімді қалай бағалар едің?
2. Себебі? Неге?
|
|
|
3. Жаңа сабаққа ену
|
5 мин
|
1. Жаңа сабаққа ену мақсатында оқушыларға сыни ойландыру мақсатында сұрақ қоямын.
|
|
|
Осы жасап келген тапсырмаларың өнердің қай түріне жатады?
|
Жасаған жұмыстары сәулет өнері екенін табады.
|
|
2. Ендеше бүгінгі тақырыбымыз «Сәулет өнерінің түрлері мен типтері» деп тақырыпты жазамын.
|
|
Интерактивті тақта.
|
10мин
|
3. Электронды оқулықтан сәулет өнері жайлы үзінділер көрсету.
|
Бар ынтасымен зер салып тыңдайды, көреді.
|
|
4. Көрген үзінділерді сұрақтар қою арқылы талдату.
1.Сәулет өнері дегеніміз не екен?
2.Сәуле өнері дегенде көз алдымызға не келеді?
3.Өздерің сәулет өнеріне анықтама беріп көріңдерші?
|
Сұрақтарға жауап береді.
|
|
5.Сәулет өнерінің дұрыс анықтамасын көрсетіп, ал енді балалар өздеріңнің айтқан анықтамаларыңмен салыстырып көріңдер, сәйкес келетін жерлері бар ма екен?
|
Өз пікірлерін айтады, кемшіліктерімен жетістіктерін байқайды.
|
Интерактивті тақта.
|
4. Практикалық жұмыс
|
10мин
|
Әр топқа әр түрлі фигуралар салынған парақтар тарату.
|
Оқушылар фигуралармен танысады.
|
Фигуралар салынған суреттер
|
Осы фигураларды пайдалана отырып, топ болып сәулет өнеріне қатысты сурет салыңдар.
|
Топ болып жұмыс істеп сурет салады. Топта талқылай келе тілек білдірген оқушы суреттерін түсіндіреді.
|
Плакат, пламастер, акварель, түрлі-түсті қалам.
|
5. Сабақты бекіту
|
5мин
|
Сабақтан не үйренгендерін анықтау үшін «Білемін? Білгім келеді? Үйрендім?» кестесін толтыртамын.
|
Өздері бүгін не білгені, үйренгені, нені білгісі келетіндіктерін жазады.
|
Кестенің үлгісі, ақ парақ.
|
6. Бағалау
|
5мин
|
Топ лидеріне сұрақтар қою арқылы өздерін бағалату.
|
|
|
|
Топ ішінде кім белсенділік көрсетті?
Сурет салу барысында кім белсенділік танытты?
Қандай пікір қосты?
|
Сұрақтарға жауап бере отырып өздерін бағалайды
|
|
7. Үйге тапсырма
|
|
Сәулет өнерінің типтері мен түрлері тақырыбына сурет салу.
|
|
|