СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту бойынша оқушылардың білімдерін бекіту және тиянақтау, жүйелеу

Просмотр содержимого документа
«Ондық бөлшекті натурал санға көбейту»

Тақырыбы:

Сабақ 103

Ондық бөлшекті натурал санға көбейту

Күні,айы:

Мұғалімнің аты-жөні:

5 сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.2.28

ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке көбейтуді орындау;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

 Ондық бөлшекті натурал санға көбейту бойынша оқушылардың білімдерін бекіту және тиянақтау, жүйелеу

Оқушылардың басым бөлігі:

Топта жұмыс істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және мәтінмен жұмыс істеу арқылы пәнге қызығушылығы артады


Кейбір оқушылар:

Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып, интеллектуалдығын қалыптастыру.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы(2-5 минут)

Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.

Қайталау сұрақтары:

Ондық бөлшекті натурал санға қалай көбейтеді?

Ондық бөлшекті разряд бірліктеріне көбейтуді түсіндіріңдер.

Егер көбейтіндідегі цифрлар саны үтірмен ажыратуға тиісті цифрлар санынан аз болса, көбейтіндідегі үтірді қалай қояды?


+ белгісі салынады

Өзін-өзі стикер арқылы бағалайды



Сабақтың ортасы (6-40 минут)

Математикалық диктант.

  1. 0,02*2=0,04;

  2. 0,05*6=0,3;

  3. 0,003*10=0,03;

  4. 0,012*7=0,084;

  5. 1,003*3=3,009;

  6. 2,1*4=8,4;

  7. 5,0002*3=15,0006;

  8. 0,003*15=0,045;

  9. 0,009*1000=9.

Қас қағым сәт”-үтірін тап:

а) 1,83 × 10=1 8, 3; г) 91,065 × 100=9 1 0 6, 5;

ә) 12,085 × 100=1 2 0 8, 5; ғ) 2,1561 × 1000=2 1 5 6, 1;

б) 7,5492 × 1000=7 5 4 9, 2; д) 0,103 × 10=1,03;

в) 1,51 × 10= 1 5, 1; ж) 2,758 × 100=275,8;

з) 63,0457 × 1000=63045,7.


Қатені тап.

Топтық жұмыс: “Кім жылдам”

І топ: (40-(3,16 × 10+1,838))+(2,6+3,7) × 5=40-33,438+31,5=38,062.

ІІтоп: (79-(28,31 × 4-58,9))+(2,3+1,8) × 6=79-54,34+24,6=49,26.

ІІІтоп: (83-(17,27×10-99,3))+(18,07-6,03)× 2=83-73,4+24,08=33,68.

IV топ: (95-(18,15*10-99,4))+(20,5-7,8)*4=95-82,1+50,8=63,7.


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады

Математикалық диктант.


Сабақтың соңы( 41-45мин)

Кітаппен жұмыс:

  1. ;

  2. ;

  3. .

Топтық жұмыс: “Кім тапқыр?”




Мәселе есептер.

І топ: Меншікті жылдамдығы 19,5 км/сағ моторлы қайық ағыс жылдамдығы 2,8км/сағ өзенде ағыспен 2 сағ, ағысқа қарсы 3 сағ жүзді. Моторлы қайық барлығы қанша қашықтыұты жүзіп өтті?

S=2(19,5+2,8)+3(19,5-2,8)=2*22,3+3*16,7=44,6+50,1=94,7км

Ж: 94,7 км

ІІ топ: Жолаушылар поезында 15 вагон бар. Оның 0,6-сы купелі вагондар, қалғандары плацкарт вагондар. Жолаушылар поезында неше плацкарт вагон бар?

15*0,6=9 - купелі вагондар

15-9=6 - плацкарт вагондар

Ж: 6 вагон

ІІІ топ: «Ту-134» ұшағы 900 км/сағ жылдамдықпен, ал 0,4 сағ 850 км/сағ жылдамдықпен ұшты. Ол барлығы қанша қашықтықты ұшты?

S=1,5*900+0,4*850=1350+340=1690км.

Ж: 1690 км.

ІV топ: бір диванды қаптауға 3,25 м, ал бір орындықты қаптауға 0,75 м мата керек. 2 диванды және 12 орындықты қаптауға неше метр мата қажет?

2*3,25+12*0,75=6,5+9=15,5 м

Ж: 15,5 м.

«Арифметика кілті» кітабының авторы кім?

К. Л. Ә.

И. А. Ш.

11,46

34,6

34,65

73,6

106,26

167,52

Ә

Л

К

А

Ш

И


Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады

Кітаппен жұмыс: