СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Сабактын планы 11-класс

Категория: Алгебра

Нажмите, чтобы узнать подробности

Просмотр содержимого документа
«Сабактын планы 11-класс»

Предмети

Классы

Датасы

Текшерилди ОББ:

Текшерилди ОББ:

Текшерилди ОББ:

Алгебра

11-кл 2саат

___-_____201__-жыл




Сабактын темасы: Сандын логарифмасы

Сабактын тиби: Жаңы теманы түшүндүрүү

Сабактын жабдылышы: секом китеби ,окуу куралдары. Кошумча методикалык колдонмолор.

Сабактын методу: интерактивдуу

Негизги жана предметтик компетенттүүлүктөр

Сабактын максаты

Маалыматтык .(НК1) максатка коюлган жаңы түшүнүктөрду алат.

Логарифм жонундо тушунукко ээ болот. Формулаларды билет.

Социалдык коммуникациялык (НК2) Эки-экиден талкуулап, жалпы талкуулайт.

Формуланы колдонуп №_______ мисалдарды чыгарат.

Өзүн алдынча уюштуруу жана маселелерди чечүү (НК2)

Оз алдынча мисалдарды чыгарат. Тактыкка тарбияланат.

Сабактын жүрүшү:

Сабактын этаптары

Убакыт

Мугалимдин ишмердүүлүгү

Окуучунун ишмердүүлүгү

П.к

НК

Уюштуруу:



Окуучуларды толуктоо, тазалыкка көңүл буруу, окуучуларды активдештирүү. Логикалык суроолорду берүү.

  1. Кагазга сурот тарттыруу. Озунун келбети.

Саламдашуу


Суроолорго активдүү жооп берүү





Үй тапшырманы текшерүү

Бири-бирине өтүлгөн темадан суроолорду берип талкуулайт.


ПК2

Өтүлгөн теманы каталоо



Корсоткучтуу функциянын формулаларын кайталоо

Жоопторду берет

НК1


Жаңы

теманы

тушүндурүү

НК1



НК2

НК3

ПК1

ПК2

ПК3

ПК4





Бышыктоо.

Кошумча тапшырмалар. Жрт га даярдоо.


11.

А ТИЛКЕСИ Б ТИЛКЕСИ










ABCD – квадрат



кесиндисинин узундугу




кесиндисинин узундугу



Чыгарылышы.

үч бурчтугунда демек, бул үч бурчтук тең капталдуу,

квадрат болгондуктан, , демек,

үч бурчтугунда жана

Андай болсо, бул үч бурчтук тең жактуу, демек, ал эми болгондуктан,

А ТИЛКЕСИНДЕГИ чоңдук Б ТИЛКЕСИНДЕГИ чоңдукка барабар.

Туура жооп: В.


12.

А ТИЛКЕСИ Б ТИЛКЕСИ


санынын бүтүн бөлүгү болуп х-тен ашпаган эң чоң бүтүн сан аталат.

санынын бүтүн бөлүгү деп белгиленет.







Чыгарылышы.

-ден ашпаган эң чоң бүтүн сан кө барабар, демек,

-ден ашпаган эң чоң бүтүн сан кө барабар.

Б ТИЛКЕСИНДЕГИ сан А ТИЛКЕСИНДЕГИ сандан чоң

Туура жооп: Б.


13. 1ден -ге чейинки удаалаш бүтүн оң сандардын,

санын кошкондогу көбөйтүндүсү болуп белгиленет.

А ТИЛКЕСИ Б ТИЛКЕСИ




Чыгарылышы.

Жогорудагы маалыматты пайдаланып, эсептеп чыгалы:

А ТИЛКЕСИНДЕГИ чоңдук Б ТИЛКЕСИНДЕГИ чоңдуктан чоң.

Туура жооп: А.


14.
А ТИЛКЕСИ Б ТИЛКЕСИ




Кубдун көлөмү пирамидасынын

көлөмүнөн эсе чоң.






Чыгарылышы.

кубунун капталы пирамидасынын бийиктиги болуп эсептелет. Ал эми пирамиданын көлөмү барабар болгондуктан,

Туура жооп: В.


15.
А ТИЛКЕСИ Б ТИЛКЕСИ







Чыгарылышы.

барабардыгынын эки бөлүгүн бешинчи даражага көтөрүп, натыйжада барабардыгын алабыз.

барабардыгынын эки бөлүгүн үчүнчү даражага көтөрүп, натыйжада барабардыгын алабыз

Ошентип, демек,

Б ТИЛКЕСИНДЕГИ чоңдук А ТИЛКЕСИНДЕГИ чоңдуктан чоң.

Туура жооп: Б.









Тапшырма


1-сабак №22



2-сабак . №24





НК1



НК2

НК3

ПК1

ПК2

ПК3

ПК4



Жыйынтыктоо. Баалоо.