СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Урок 10. Практична робота № 3.

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Робота з колонками. Розбивка тексту на колонки. Введення й форматування тексту в колон­ках. Встановлення роздiлiв тек­стового документа. Вставка та видалення розриву роздiлу. 

Просмотр содержимого документа
«Урок 10. Практична робота № 3.»

Урок № 10

Тема: Робота з колонками. Розбивка тексту на колонки. Введення й форматування тексту в колон­ках. Встановлення роздiлiв тек­стового документа. Вставка та видалення розриву роздiлу. Практична робота № 9. Створен­ня в текстовому документi рiзних видiв спискiв та колонок.

Мета:

Навчальна: сформувати в учнів поняття колонок. Навчити вводити і форматувати текст у колонках. Робити розриви розділів;

Розвивальна: розвивати логічне мислення; фор­мувати навички створення документів, що містять колонки;

Виховна: виховувати куль­туру записів, інтерес до предмета.

Обладнання: комп'ютери, картки, опорні конспекти, підручники, таблиці.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань та відпрацювання їх на практиці.

Хід уроку.

І. Організаційний етап.

Вітаюсь, роблю перекличку, роздаю конспекти.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
Дайте відповіді на запитання:

  • Які ви знаєте типи списків?

  • Що таке маркірований список?

  • Що таке нумерований список?

  • Що таке багаторівневий список?

  • Що таке список?

ІІІ.Повідомлення теми та мети уроку.

На минулому уроці під час виконання практичної роботи постало питання: Як розмістити списки в 2 або 3 колонки. На сьогоднішньому уроці ми встановимо: що таке колонка, як розбити текст на колонки та як їх форматувати.

IV. вивчення нового матеріалу.

Крім звичайного розташування тексту на папері, Microsoft Word дає можливість оформляти текст у вигляді колонок. При такому розташуванні текст читається зверху вниз, а потім зигзагообразно, переходячи на наступну колонку. Подібний спосіб відображення тексту широко використається в газетних і журнальних статтях й ін.

Текст у колонках форматується точно так само, як звичайний. Однак, на відміну від звичайного тексту, у якому об'єктом редагування є весь текст (або його виділена ділянка), при редагуванні тексту в колонках об'єктом форматування може служити одна колонка.

Колонки можна створити за допомогою діалогового вікна Колонки або однойменної кнопки в групі Параметри сторінки на вкладці Розмітка сторінки на стрічці (рис. 1).


Рис.1.  Кнопка Колонки

Для створення колонок зробіть наступне.

  • Виділите весь документ або ту його частину, що потрібно перетворити в колонки.

  • Перейдіть на вкладку Розмітка сторінки на стрічці .

  • Натисніть кнопку Колонки в групі Параметри сторінки й виберіть у меню потрібний варіант перетворення в колонки (2)


Рис.2.  Меню Колонки

Якщо серед запропонованих варіантів не виявилося потрібного вам, виберіть команду Інші колонки. У діалоговому вікні Колонки виберіть один з варіантів у розділі Тип або введіть потрібну кількість колонок у поле Число колонок. В області Зразок ви побачите, як буде виглядати документ після перетворення в колонки (рис. 3).



Рис. 3.  Діалогове вікно Колонки

РАДА. При необхідності ви можете встановити ширину кожної колонки. Для цього зніміть прапорець колонки однакової ширини, після чого задайте значення ширини кожної колонки й відстані між ними.

Створення колонок за допомогою діалогового вікна Колонки виправдано, якщо потрібно встановити додаткові параметри (наприклад, різну ширину колонок). Якщо ж потрібно швидко створити трохи колонок однакової ширини, то набагато зручніше користуватися кнопкою на панелі інструментів.

Вправа 4.3. Створення тексту в колонках за допомогою кнопки Колонки

Для створення колонок за допомогою кнопки Колонки зробіть наступне.

  1. Виділите весь документ або ту його частину, що потрібно перетворити в колонки.

  2. Натисніть кнопку Колонки й, утримуючи кнопку миші, виберіть потрібну кількість колонок. Можна створити до трьох колонок.

  3. При необхідності зміните ширину колонок за допомогою маркерів на горизонтальній лінійці.

V. Практична робота.

Практична робота «Робота з колонками та списками»

Мета. Навчитися створювати маркіровані та нумеровані списки. Тренування навичок розміщення потрібного тексту у колонки.

Хід роботи.

  1. Повторити правила т/б у комп’ютерному класі.

  2. Завантажити програму Word.

  3. Створіть списки за зразком та розмістіть їх у вигляді колонок.

Нумерований список

  1. Ручка 1) Портфель

  2. Пенал 2) Валіза

  3. Зошит 3) Чемодан

  4. Лінійка 4) Сумка

  5. Олівець 5) Кошик



  1. Дитячий садочок

  2. Школа

  3. Ліцей

  4. Гімназія

  5. Інститут

  6. Університет

Маркірований список

 Журнал • Телевізор  Папка

 Газета • Комп'ютер  Файл

 Брошура • Магнітофон  Вінчестер

 Буклет • Телефон  Гнучкий диск

 Плакат • Відеокамера  Жорсткий диск

 Бомба

 Книга

Окуляри

 Квітка

 Дзвінок



  1. Збережи текст у файл з назвою «Список».

  2. Покажи роботу вчителю.


VІ. Підведення підсумків уроку.

VІІ. Повідомлення домашнього завдання.