© 2017, baekinatursunkulzhunsbekovna1 2127
СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ
Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно
Скидки до 50 % на комплекты
только до
Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой
Организационный момент
Проверка знаний
Объяснение материала
Закрепление изученного
Итоги урока
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: ТАҒАМ АТАУЛАРЫ (Базалық (А2) деңгейі) САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:
САБАҚ ТҮРІ: дәстүрлі сабақ САБАҚТЫҢ ӘДІСІ: қайталау, түсіндіру, сұрақ-жауап, аударма, сөздікпен жұмыс, интерактивті тақтамен жұмыс, жұптық, топтық жұмыс. САБАҚТЫҢ КӨРНЕКІЛІГІ: слайд, аудио-бейне материалдар, суреттер. САБАҚТА ҚОЛДАНЫЛАТЫН ТЕХНОЛОГИЯЛАР:
Грамматикалық тақырып: Туынды сын есім. Лексикалық минимум: Дәмді, тәтті, ащы, тұщы, тұзды, тұшпара, ет, сусын, ботқа, қышқыл, палау, сорпа. Күтілетін нәтиже: Тағам атауларын, дәмін сипаттай алады
САБАҚ БАРЫСЫ І. Ұйымдастыру кезеңі Бейнеролик көрсету (Ас адамның арқауы) ІІ. Жаңа сабақ Тағам атаулары Лексикалық минимум. Мақсаты: жаңа сөздердің оқып, мағынасымен таныстыру, сөздік қорларын дамыту, жетілдіру.
3. Грамматикалық минимумды пысықтау.
Сурет бойынша жұмыс. Сәйкестендіріңіз.
ЖАЗЫЛЫМ БӨЛІГІ 1.-лы-лі, ды-ді, ты-ті жұрнақтарын жалғап, сөйлемді толықтырыңыз. Біздің қаламызда мейрамхана бар. Онда тәжірибе. аспаздар жұмыс істейді. Олар дәм. тағам дайындайды. Мен мейрамханаға жиі барамын. Өйткені, аспаздар менің сүйікті тамағымды пісіреді. Менің сүйікті тағамдарым - тұшпара және палау. Тұшпараны еттен дайындайды. Тұшпараға тұз, бұрыш қосады. Мен тұз. және ащы тұшпараны жақсы көремін. Мен май. тағамдарды онша ұнатпаймын. 2.Берілген сөздерді жұптастырыңыз. суық бұрыш ащы шай ыстық сүт өнімдері қышқыл сусын майлы тоқаш сүтсіз сорпа тәтті ет ОҚЫЛЫМ БӨЛІГІ Мәтінді тиісті сөздермен толықтырыңыз, оқыңыз. Менің атым - Рауан. Біздің жұмысымыздың асханасы. қабатта орналасқан. Біз түскі тамақты үнемі асханадан ішеміз. Асхананың тамақтары өте.. Мұнда түрлі тағамдар даярлайды.. сусындар,. тоқаштар,. салат түрлері және. сүт өнімдерінен жасалған тағам түрлерін дайындайды. Маған біздің асхананың тағамдары ұнайды. Біз үнемі әріптестерімізбен осында келеміз. Әріптесім Асқар.,. тағамдарды ұнатады. Ал Әмина болса,. піскен тағамға және тәттілерге тапсырыс береді. Менің талғамын оларға қарағанда бөлек. Мен.,. сусындарды жақсы көремін. Бірақ үшеумізде. шай ішкенді ұнатамыз. Керекті сөздер: төменгі, дәмді, қышқыл, ащы, тұзды, дәмді, тәтті, сүтсіз, етсіз, ащы. СЕРГІТУ СӘТІ Сөздік ойыны Каша – ботқа Стой – тоқта Горький – ащы Пресный – тұщы Плов – палау Грабить – талау Мясо – ет Лицо – бет Молоко - сүт Жди – күт Сметана – қаймақ Олаьди – құймақ ТЫҢДАЛЫМ БӨЛІГІ Бейнесюжет көрсетіледі Тыңдалым бөлігінің тапсырмалары 1.Диалог мазмұны бойынша негізгі ақпаратты анықтаңыз А) Ет тағамдары жайында. Б) Сусындар туралы. С) Адамның дұрыс тамақтануы туралы. Д) Бірінші және екінші тағамдар жайында. 2.Таңғы және кешкі асты қайда ішеміз? А) Асханада. Б) Үйімізде. С) Сыртта ішеміз. Д) Тек қана сыртта. 3. Қате ақпаратты табыңыз А) Ұйқы кезінде ас қорытылмайды. Б) Ұйқы кезінде ас баяу қорытылады. С) Ұйқы кезінде ас өте баяу қорытылады Д). 4.Мәтіннің мазмұнын ашатын тірек сөздерді таңдаңыз. А) ұйқы, тағам, дастархан Б) тағам, кешкі ас, жеңіл тағам С) Д) жеңіл тағамдар, майлы тағамдар, сусындар 5. Мәтінде жауабы бар сұрақты таңдаңыз. А) Күніне неше рет тамақтану керек? Б) Аптасына неше рет спортпен айналысу керек? С) Үнемі үйде тамақтану керек пе? Д) Айына бір рет не істеу керек? Сабақты бекіту. Венн диаграммасын пайдаланып ыстық тағам қазақша етті және салқын сусынды салыстырыңыз. |
© 2017, baekinatursunkulzhunsbekovna1 2127