СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

2 сыныпта өткенді қайталау

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқушылардың сөйлеу, жазу дағдыларын қалыптастыру

Просмотр содержимого документа
«2 сыныпта өткенді қайталау»

Сабақтың тақырыбы: 2 сыныпта өткенді қайталау

Сабақтың мақсаты: Оқушыларды сөздерді дұрыс айтып, дұрыс жазу дағдыларын одан әрі жетілдіре түсу; оқушылардың с өз байлығын арттыру, сауатты жазу дағдыларын жетілдіру,сөйлеу дағдыларын дамыту; ақыл-ой, адамгершілік тәрбиелеріне баулу, тазалыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:Бекіту сабағы

Сабақтың әдіс-тәсілдері:Сын тұрғысынан ойлауды дамыту

Пәнаралық байланыс:Математика

Сабақтың көрнекіліктері: тірек-сызба, сюжетті суреттер

Сабақтың барысы:

І. Қызығушылықты ояту.

-Психологиялық дайындық кезеңі:

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру:

1. 13-жаттығу тексеру, оқу, талдау.

2. Ауызекі сөйлеу мен жазбаша сөйлеудің қайсысы бұрын пайда болды? Жазбаша сөйлеуді қай кезде қолданады деп ойлайсың? Ауызекі сөйлеуді ше?

ІІІ. Мақсат қою кезеңі:

«Байланыстыр» ойыны:


дауысты

дауыссыз

жуан

жіңішке

қатаң

ұяң

үнді

қосарлы

А,о,ұ,ы

+


+






К,қ,с,т,п


+



+




Ә,ө,ү,і,и.е

+



+





Л,м,н,ң,й,


+





+


Д,ж,з,ғ,г


+




+



Я,ю,е

+







+





2. Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІҮ. Жан-жақты білімдерін тексеру.

Дыбыс дегеніміз не? Әріптің дыбыстан қандай айырмашылығы бар?

Ү.Мағынаны тану: а) оқулықпен жұмыс.

1-жаттығуды оқу, талдау. Сөздерді дыбыс санына қарай топтап жазу.

ә) дәптермен жұмыс. Күн ретін жазу. Көркем жазу: ң ң ң аң.

2-жаттығу өлеңді мәнерлеп оқу, соңғы екі жолындағы сөздерге дыбыстық талдау жасау.

3-жаттығу «Адасқан буындар» ойынын өткізу. Оқулықта берілген буындардан ең көп сөз құраған топ жеңеді.

4-жаттығудағы ат әбзелдерін әліпби бойынша тізіп жазу.

5-жаттығу.Сөздерді оқу, мағынасын ашу, кестеге орналастыру.

6-жаттығу Әріптерді топтап жазу.

8-жаттығу Берілген әріптердің ішінен артық әріпті таңдап алу. Неліктен сол топқа жатпайтындығын дәлелдеу.

в) сергіту жаттығуы.

ҮІ.Ой толғаныс: 9-жаттығу Дыбыстық талдау бойынша сөздерді тауып жазу, олармен сөйлем құрастыру. Қоян, аю, қалам.

ҮІІ. Қорытындылау Балалар, бүгін біз не үйрендік?

ҮІІІ. Үйге тапсырма: 7-жаттығу, 39-бет.

ІХ. Оқушыларды бағалау