СДЕЛАЙТЕ СВОИ УРОКИ ЕЩЁ ЭФФЕКТИВНЕЕ, А ЖИЗНЬ СВОБОДНЕЕ

Благодаря готовым учебным материалам для работы в классе и дистанционно

Скидки до 50 % на комплекты
только до

Готовые ключевые этапы урока всегда будут у вас под рукой

Организационный момент

Проверка знаний

Объяснение материала

Закрепление изученного

Итоги урока

Краткосрочный план урока информатики

Категория: Информатика

Нажмите, чтобы узнать подробности

Краткосрочный план урока информатики для 6 класса на тему Кесте ішіндегілерін енгізу және пішімдеу. Урок проведен как открытый урок для учителей информатки

Просмотр содержимого документа
«Краткосрочный план урока информатики»

Сабақ жоспары_______________________6__________________сынып_____________________Күні___________


Сабақтың тақырыбы: Кесте ішіндегілерін енгізу және пішімдеу.

Сабақтың мақсаты: Кесте құру және кестені толтыру жолдары мен әдістері туралы түсінік беру. Компьютермен жұмыс істеу дағдыларын дамытуға ықпал ету. Тиянақтылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың міндеттері: Мәтіндік редактор мен жұмыс істеу, кесте толтыру, қолдану тәсілдерін үйренеді.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ


Сабақтың кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің қызметі

Оқушының қызметі

1

Ұйымдастыру


  1. Оқушыларды түгендеу

  2. Оқушылардың сабаққа дайындықтарын бақылау.


  1. Келмеген оқушылардың аты-жөнін атайды.

  2. Оқу құралдарын шығарып

Сабаққа дайындықтарын

Танытады.

2

Оқу қызметінің мотивациясы

/ себептері /


Оқулық, компьютер, карточка, кесте құру /Видио ролик/

Оқушылар назарын көрсетілген көрнекілік материалдарға аударады.

3

Білімді өзектендіру

/ Білу /


Үй тапсырмасын сұрау.

  1. графикалық редактор мен қандай жұмыстар атқаруға болады?

  2. Графиканың қазіргі өмірде алатын орыны қандай?

  3. Кесте құрудың қандай жолдары бар?

  4. Кестенің қандай түрлерін білесіңдер?

1Суреттер салуға, жарнаалар жасауға, диаграммалар тұрғызуға, дизайндар құруға , кестелер толтыруға т.б.


Қойылған сұрақтарға ауызша жауап береді.

4

Оқу міндеттерін қою


«Миға шабуыл» -әдісін пайдалану арқылы оқушылаға ой тастау.

Мұғалім:

-Балалар мәтіндік редактор десе көз алдарыңа не елестейді?

-Мәтіндік редактор арқылы қандай жұмыстарды атқаруға болады?

-Мәтіндік редакторды пайдалана отырып кесте құруға болама?

-Кестені қалай толтырады?

естені пішімдеу дегеніміз не?

Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы

«Кесте ішіндегілерін енгізу және пішімдеу» екен. Тақтаға сабақтың тақырыбын жазамын. Қосымша тақтаға

-не?

-не үшін?

-қайтіп?

-қалай?

-не себепті?

-неге? –деген сұрақтарды жазамын. Енді балалар осы сұрақтарды пайдалана отырып

Тақтада жазылған сабақтың тақырыбына сұрақ қойыңдарщы. ...

Оқушылардың жаңа тақырыпқа қойған сұрақтарын қортындыдай келе, олай болса балалар, енді осы өздерің қойған сұрақтың шешімін табуға тырысамыз.


Оқушылар қойылған сұрақтарға

әр қайсысы, әр түрлі жауап бере отырып, мәтіндік редактор туралы ойларын ортаға салады, мүмкіндіктерін айтады.






Тақтаға жазылған сұрақтарды пайдалана отырып:

  1. Қандай мүмкіндіктері бар?

  2. Мәтіндік редакторды қалай қосамыз?

  3. Кестеніі қалай сақтайды?

  4. Кесте құрудың қандай ерекшеліктері бар?

  5. Кесте қай жерде орналасқан?

5

Жаңа білімді ашу / Түсіну /


Мәтіндік редактор туралы, кесте құру видио роликті көрсетемін..

  1. Мәтіндік редактор тақырыбын оқып шығады.

  2. Алдын-ала таратылып қойған қағаз, фломастерді пайдаланып I-II топ кластер сызады.

  1. Мәтіндік редактордың мүмкіндіктері тураы

  2. Кесте құру және толтыру туралы

    1. Оқушылар көрген суреттерден өздерінің алған әсерлері мен сезімдерін ауызша айтады.

    2. Жаңа тақырыпты меңгере отырып мәтіндік редактор мен оның мүмкіндіктері туралы, кластер арқылы сызып түсіндіреді.


6

Түсінулерін алғашқы тексеру /Қолдану/


Енді екі топ бір-біріне жаңа тақырып бойынша сұрақ қойыңдар. /Жаңа тақырыпты тереңірек түсінуге түрткі болу/ Пікір алысу /

I топ

-Қандай мәтіннің түрі естеріңде қалды?

-Мәтінді компьютермен теріп көрдіңбе?

-Сені несімен таң қалдырды?

-Кесте құру қиын болдыма?

Ii топ

-Бас әріпті қалай жазамыз?

- Кішкентай әріпке қалай өтуге болады екен?

-Кесте құрудың қандай жолдарын үйрендіңдер?



Осындай сұрақтардың төңірегінде оқушылар ой-пікірлерін айтып, пікір алысады.



7

Іс-әрекет түрлерін және білімдерін алғашқы пысықтау

/Тапсырмалар орындау/


Деңгейлік тапсырмалар орындау III, II, I

-Мәтіндік редакторды пайдалана отырып кесте құрады, толтырады.

-Кесте құру жолдарын жоспар бойынша әңгімелейді.

-«Мәтіндік редактордың мүмкіндіктері» атты мәнжазба жазады. /Эссе/

8

Өзбетінше жұмыс орындау

/Шығармашылық жұмыс /


Тапсырманы бұрын орындап болған оқушыларға арнайы тапсырмалар беру.

Мәтін редактордың мүмкіндіктерін пайдаланып

-ұяшықтарды қос

-Бағандарды қос

-Тақырыптың түсін өзгерт

-Ж,К,Ч пайдалан


Берілген № тапсырма бойынша оқушылар компьютермен жазбаша жұмыс орындайды..



9

Білімді өз бетінше тексеру және бақылау.


Алдын- ала бағалау парағы таратылып беріледі.

Шағын тест тапсырмасы таратылып беріледі.


Дұрыс жауабы алдын-ала қағазға жазылған, тақтаға ілінеді. Оқушылар өз қателерін өздері тексереді.



Топ басшылары, әрбір орындалған тапсырмаға өз тобындағы балаға жеке- жеке баға қойып отырады.


Оқушылар тест сұрақтарына

Жауап береді.


Топ басшысы бағалау парағын толтырып, бағалап өткізеді.

10






11

Үй жұмысын хабарлау








Рефлексия /Кері байланыс /


  1. Мәтіндік редактор туралы оқып, мүмкіндіктерімен практика жүзінде танысу.

  2. Батырмаларының қызметін жаттау


Менің бүгінгі сабақтан үйренгенім, алған әсерім.

    • Бүгінгі сабақтан менің білгенім....

    • Қызықты болғаны...

    • ...енді мен орындай аламын

    • ...мен жасай алады екенмін...


Үйге берілген тапсырма бойынша жұмыстар жүргізеді






Оқушылар өз ойларын білдіріп, сөйлемді аяқтайды.



Скачать

Рекомендуем курсы ПК и ППК для учителей

Вебинар для учителей

Свидетельство об участии БЕСПЛАТНО!